Зернова кава. Як вибрати?

Смак кави залежить від рецепту приготування і сорту кавового зерна. Справжні поціновувачі цього стародавнього напою розрізняють такі смакові і ароматичні відтінки, як: терпкість, гіркоту, післясмак, додаткові аромати, насиченість, густота і т. п. І щоб напій приносив справжнє задоволення, зернової кави, що використовується для його приготування, повинен бути високої якості.

Зараз на ринку надано великий асортимент зернової кави з усього світу. Як не загубитися у всьому цьому різноманітті і зробити правильний вибір, щоб не розчаруватися в напої і пошкодувати про витрачені гроші? На що потрібно звернути увагу в першу чергу?

Критерії вибору зернової кави

На жаль, на полицях магазинів можна зустріти не тільки низькосортні марки кави, але і відверті підробки. Тому в першу чергу слід звернути увагу на такі моменти:

  • Термін зберігання. З-за свого властивості поглинати запахи, обсмажений зернової кави зберігає свій первинний смак та аромат буквально кілька днів. Вже через 2 тижні він втрачає велику частину ароматичних властивостей. Ідеальний варіант – це купувати зерна в компаніях, що спеціалізуються в обжарке і продажу кавового зерна в роздріб. Але далеко не у всіх є така можливість, тому доводиться купувати упакований продукт в магазині. Залежно від упаковки, обсмажені кавові зерна можуть зберігатися до трьох років.
  • Упаковка. Найпоширеніша упаковка для недорогого кави – це пакет з фольгированной плівки, що захищає зерна від вологи і сторонніх запахів. Виробник, який дбає про якість своєї продукції, фасує зерна в вакуумні упаковки, які можуть мати односторонній клапан для відведення скупчуються усередині пакета газів. Преміальний продукт фасують у пакет з інертним газом, що дозволяє зберігатися зернам до трьох років. Звичайно, всі ці заходи збільшують вартість кавового зерна.
  • Цілісність зерен. Якщо кава купується у обжарщіка, то перевіряйте цілісність кавового зерна. Вони повинні бути цільними, твердими, приблизно одного розміру, без тріщин і інших дефектів.
  • Ціна. Високоякісний продукт не може коштувати дешево, але і для регулярного вживання немає сенсу купувати елітний продукт зразок Кави Лювак. Якщо ви звичайно не мільйонер. Реальна ціна якісного зернової кави знаходитися в межах 2000 рублів.

Який вибрати сорт зернового кави?

Для виробництва кави культивують всього 2 види кавового дерева: арабіку і робусту, які і дали назви основним сортам кави. Всі інші сорти і марки розчинної кави меленої та отримують шляхом змішування арабіки і робусти в різних пропорціях.

Арабіка займає левову частку на ринку. Кава цього сорту відрізняється відмінним смаком з певною кислинкою і чудовим запахом. Це найдорожчий сорт зернового кави.

Робуста вирощується в менших кількостях. Відрізняється від арабіки більш грубим смаком і високим вмістом кофеїну. У робусті рівень кофеїну в 2 рази більше, ніж у арабіки. Це недорогий сорт кави.

У незначних кількостях вирощують дешевий сорт зерновго кави-ліберіка. Відрізняється яскравим ароматом, але з низьким вмістом кофеїну і слабовыраженным смаком. Виробники намагаються не додавати цей сорт в суміші.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.