Зелений кава при цукровому діабеті

На сьогоднішній день ще не вщухли суперечки на тему: зелений кава при цукровому діабеті корисним чи ні. Досить довго кави вважався шкідливим, особливо для кольору обличчя, але не так давно з’ясувалося, що він діє навпаки омолоджуюче на шкіру за рахунок великої кількості антиоксидантів, які входять в склад. Необхідно відзначити, що ці речовини також запобігають утворенню злоякісних пухлин в людському організмі.

Зелений кава при цукровому діабеті

Зелений кава для діабетиків

Раніше вважали, що зелений каву не можна пити людям з наявністю серцево-судинних захворювань, але на сьогоднішній день існують докази того, що линоевая кислота, присутня в каву, попереджує розвиток інфаркту міокарда та інсульту мозку. Те ж саме відноситься і до інших проблем, що викликаються порушенням роботи серцево-судинної системи.

Медики довели, що несмажених кавові зерна допомагають організму діабетика взаємодіяти з інсуліном. Так, американськими вченими з штату Пенсільванія було зроблено відкриття: вони знайшли, що в зелених зернах кави міститься речовина, що сприяє зниженню вмісту глюкози в крові. Це речовина назвали хлорогенова кислота. При поєднанні з хініном вона підвищує поріг чутливості до інсуліну. Таким чином виходить, що при регулярному вживанні такого напою, людина може в два рази знизити ризик розвитку цукрового діабету другого типу.

Як відомо, дане захворювання часто супроводжується ожирінням, тоді зелений кава стає корисним подвійно: він не тільки зменшує кількість цукру в крові, але і розщеплює жири. Тому цей напій не тільки можна, але навіть рекомендується вживати людям, що страждають цукровим діабетом, але тільки в дозі прописаної лікарем.

Вплив зеленої кави на весь організм

Сам по собі кава є дуже низькокалорійним напоєм, він сприяє трансформації жирів в енергію, за рахунок чого підвищується фізична сили і витривалість організму. Цей напій здатний затормаживать запальні процеси в організмі, тому його нерідко рекомендують пити після проведених хірургічних операцій для швидкого відновлення сил.

Всі описані властивості характеризують тільки натуральний зелений кави, або його екстракт, а отже, очікувати такого ж ефекту від швидкорозчинного напою не слід. Зелені зерна рекомендується готувати безпосередньо перед вживанням, так як напій, який вже простояв якийсь час і довго контактував з повітрям втрачає частину своїх корисних якостей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.