Зелений кава – правда або міф

Сьогодні ходить багато різних чуток про те, що таке зелений кава і як він діє на організм. Тому важливо розібратися зелений кава — правда чи міф те, що він допомагає позбутися від зайвих кілограм, знайти молодість і зміцнювати здоров’я.

Зелений кава   правда або міф

Кофеїн

Питання про схуднення з зеленим кави досить спірне. Напій є прекрасним джерелом кофеїну, який активізує процеси вивільнення жирних кислот. За рахунок цього всі дієтологи рекомендують вживання якісної кави під час дієти.

Крім того, можливо, ви помічали, що якщо натщесерце випити чашку кави, то на деякий час про голод можна забути. Справа в тому, що кофеїн сприяє розпаду глікогену, який консервується у вигляді відкладень глюкози. Коли запаси глікогену в організмі вичерпуються, витрата йдуть жирові відкладення. Тоді в крові підвищується рівень цукру і жирних кислот, що є причиною припливу енергії, відчуття бадьорості, почуття ситості і внутрішнього тепла. Таким чином, кофеїн опосередковано стимулює розпад підшкірного жиру.

Хлорогенова кислота

Крім кофеїну в зеленому кави міститься велика кількість хлорогенової кислоти. Саме про неї твердять маркетологи, щоб просунути зелений кава в якості засобу для схуднення. Твердження ґрунтується на тому, що були проведені дослідження, які стверджують, що хлорогенова кислота володіє антиоксидантною дією, прискорює спалювання жирів і допомагає зберегти молодість. З’ясувати наскільки ця інформація достовірна, не представляється можливим, якщо для цього не провести самостійне дослідження, але тих, хто розбирається в фізіології і біохімії організму дуже мало.

Насправді хлорогенова кислота міститься в багатьох інших продуктах: баклажанах, капусті, шпинаті, моркві, артишоках, журавлині, картоплі. Проблема в тому, що ця особлива кислота при термічній обробці руйнується. Виходить, що активно просувається зелений кава не має заявленими властивостями. Якщо вам захочеться схуднути за допомогою зеленої кави, то його потрібно пити у вигляді екстракту, а не напою.

Не забувайте, що зелена кава ні в якому разі не є панацеєю, яка допоможе скинути зайві кілограми, тому не сподівайтеся на цей напій, як на єдиний спосіб схуднення. Певною (невеликий) ступеня він допоможе вам схуднути, але без фізичних навантажень і правильного харчування ефект від кави буде настільки маленьким, що ви навіть не помітите його.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.