Зелений кава – користь і шкода. Шкідливий зелений кави

Кожен цінитель кави знає, що зелена кава – це несмажених кавові боби. В якості напою зелений кава може принести користь і шкоду, залежно від того, як він використовується. Сьогодні цей продукт асоціюється з схудненням, тому кожен споживач цікавиться, шкідливий чи зелений кава і в яких кількостях його можна вживати.

Зелений кава   користь і шкода. Шкідливий зелений кави

Користь зеленого кави

Найважливішим речовиною, що міститься в зелених кавових бобах вважається хлорогенова кислота – вона є ефективним антиоксидантом, очищує організму від радикалів. Справа в тому, що при обсмажуванні цей мікроелемент розпадається, тому він так цінується саме в зеленому кави. Тут є і інші антиоксиданти, які позитивно впливають на організм.

Зелений кава володіє і іншими корисними властивостями: він коригує форми, за рахунок спалювання зайвого жиру. Тому його рекомендують як засіб для боротьби із зайвими кілограмами. Справа в тому, що японські вчені довели, що поєднання хлорогенової кислоти і кофеїну в зеленому кави, можуть зменшити жирові відкладення. Проте, для отримання реального ефекту від кави необхідно поєднувати його з дієтою і тренуваннями.

Вплив зеленої кави на самопочуття

Зерна зеленої кави містять дубильні речовини, кофеїн і пуринові алкалоїди. Тому воно є одним з тонізуючих напоїв, що стимулюють розумову і фізичну активність. Зелений кава корисна також і тим, що він ефективно бореться з головним болем, стимулює роботу серцево-судинної системи, покращує властивості пам’яті.

зерна зеленої кави застосовуються також у косметології. Масло зелених кавових зерен використовують для зміцнення волосся, підвищення їх росту і відновлення блиску, а також для зволоження шкіри і підвищення її захисних функцій, призупинення утворення зморшок, догляду за сухою і чутливою шкірою, усунення рубців та розтяжок, лікування опіків, боротьби з целюлітом.

Шкода зеленої кави

Безумовно, зелений кава може завдати організму шкоди. Від нього можуть виникнути деякі побічні ефекти, такі як дискомфорт у шлунку, роздратований стан, головний біль, безсонні ночі. Однак цей напій має також ряд протипоказань, про які варто знати перед вживанням. Зерна зеленої кави заборонено вживати, при наявності таких захворювань, як:

  • глаукома;
  • цукровий діабет;
  • синдром роздратованого кишечника;
  • порушення згортання крові;
  • остеопороз.

Це основні характеристики зеленої кави з точки зору шкоди і користі для організму.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.