Зберігання кави.

Правильне зберігання кави важливо для збереження його смакових і ароматичних властивостей. Свіжообсмажена кава володіє чудовим ароматом, однак цей чудовий запах не зберігається надовго. Є думка, що кава досить зберігати в скляній ємності з щільно закриває кришкою. Такий спосіб краще, ніж просто тримати кави відкритим, але немає 100% гарантії, що смак, міцність і аромат кави буде саме той, який ми чекаємо.

Важливо знати, що головний ворог кави – це повітря. Повітря прискорює процес окислення кавових зерен, і тим більше меленої кави, за рахунок більшої площі зіткнення з повітрям. Справжні цінителі цього напою ніколи не мелють зерна про запас. Мелена кава дуже швидко втрачає свої смакові і ароматичні якості.

Як зберігати каву?

У побутових умовах його краще зберігати у вакуумних упаковках. Термін зберігання зернин кави в таких упаковках доходить до 1 року, але оптимальний варіант – це півроку. Тут він надійно захищений, але до тих пір, поки упаковка не розкрита. У продажу є кава в багатошарових упаковках з клапанами. Після розтину і вилучення порції зерен для приготування, упаковку треба закрити, випустивши повітря клапаном.

Зберігання кави.

Але все одно якщо зерна кави мали контакт з повітрям, то термін їх зберігання без втрат якості становить не більше 10 днів. Для збільшення цього терміну, можна після розкриття упаковки розділити кави на невеликі порції, упакувати їх в окремі герметичні ємності і помістити в холодильник. Перед помелом зерен відігрівати їх не треба, так краще збережеться аромат. Так само можна вчинити і з меленою кавою, але все одно зберігатися він буде менше. Краще молоти каву безпосередньо перед його приготуванням.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.