Зберігання кави в зернах та меленої кави

Зберігання кави в зернах та меленої кави

Зміст:
Зберігання кави в зернах
Загальні правила зберігання кави
Терміни зберігання кави
Особливості зберігання меленої кави
Яку вибрати ємність під кави?
Найчастіші помилки при зберігання кави

Кавовий аромат пробуджує апетит і свідомість вранці, надихає ближче до вечора і дарує заряд енергії. Смак кави в першу чергу залежить від сорту, обжарювання, якості, країни виробника, але важливий тут і питання зберігання – навіть самий смачний і ароматний кави можна зіпсувати неправильним зберіганням. Рано чи пізно перед кожним аматором кави постає серйозне питання – як організувати зберігання кави, щоб він зберігав свої властивості і якості?

Варіантів маса. Хтось купує спеціальні пристосування різної складності, хтось звільняє полку в холодильнику, хто купує забавні керамічні ємності… Проте, всім цікаво – як же потрібно правильно зберігати каву, так, щоб він не втрачав своїх смаків і властивостей.

Зберігання кави в зернах

Кавові зерна по натурі своїй є самими зручними для зберігання – вони не дуже примхливі, в той же час їх куди простіше зберегти на тривалому відрізку часу. При належному поводженні і підготовці кавові зерна можуть зберігатися протягом року, не втрачаючи своїх властивостей. Єдине правило, якого слід дотримуватися – захистити кави від тонких запахів, якими повниться підступний холодильник… Зберігання кави в зернах в холодильнику просто неможливо. Цей агрегат є вірною смертю будь-якої кави, бо велика кількість вологи і різноманітних запахів, а також багаторазова зміна температурного режиму (часті відкривання) створюють для кави негативне середовище. Звичайно, якщо вам потрібно зберегти зерна, і ви прибрали їх у морозильну камеру, попередньо підготувавши – при належній підготовці кави збережеться досить добре, але просто так поставити розкриту пачку в холодильник – означає його погубити. Різні запахи (навіть найприємніші) будуть проникати у відкриту упаковку кави, а сухі смажені зерна будуть жадібно вбирати всі аромати.

Загальні правила зберігання кави

 • відсутність сторонніх запахів;
 • зберігати каву в зернах, а не меленим;
 • упаковка повинна бути вакуумною і герметичною;
 • молоти зерна кави слід безпосередньо перед вживанням.

Терміни зберігання кави

У загальному і цілому звичайний смажена кава абсолютно перестає бути ароматним і смачним через пару тижнів, однак, сучасна промисловість сприяє збільшенню всього, в тому числі і строків зберігання кави. Збільшити цей термін до року допомагає упаковка – звичайна вакуумна продовжує життя кави на пару місяців, а упаковка з одностороннім клапаном допомагає виводити гази, які можуть накопичуватися всередині пакету. Зустрічаються також упаковки кави, де замість повітря – спеціальний інертний газ, який дозволяє зберегти кави від механічних пошкоджень. Така упаковка може зберігатися близько трьох років.

До речі, слід враховувати, що зберігають чергову порцію кави – в середньому, не більше двох тижнів, а контейнер прямо-таки зобов’язаний мати герметичну кришку. Смажену каву виділяє газ, двоокис вуглецю, тому протягом деякого часу потрібно відкривати контейнер.

Існують також і спеціалізоване обладнання, яке, по суті, являє собою пластикові пакети, оснащені спеціальним клапаном, завдяки якому газ з пакета виходить, але в той же час не будуть надходити бактерії і різні запахи. У тому випадку, якщо ви не встигнете використати свій кави, його слід заморозити – для цього кавові зерна загортають в харчову плівку. До речі, нову порцію краще молоти відразу ж після того, як вона була вийнята з морозильника – під дією низьких температур кавові зерна стають більш крихкими, і від того перемелюються куди краще.

Особливості зберігання меленої кави

Мелена кава зберігається і того менше, тому намолоти кави про запас ніяк не вийде – максимальна порція, яку має сенс залишати на майбутнє, повинна покривати ваші потреби на добу вперед. Мелену каву слід берегти від різних запахів – тонкий помел легко поглинає як вологу, так і аромати.

Мелена кава відрізняється своєю підвищеною гігроскопічністю, тому вибираючи йому, місце для зберігання, слід уникати близькості вологи. Зберігання меленої кави в кухонній шафі є гарним рішенням.

Як не дивно, грає свою роль і свіжість продукту, незважаючи на те, що кава в цілому складно назвати тим продуктом, у якого є градація свіжість і несвіжості, але тим не менше навіть любитель з легкістю відрізнить свіжий кави від простроченого – по запаху, кисловатому і затхлому, а також за зміненого кольору. Зіпсований кави світлішає на пару тонів і стає дуже і дуже пухким.

Яку вибрати ємність під кави?

 • Найпростіший варіант – взяти добре закриває банку з плотноприлегающей кришкою. Скляні банки виглядають доречно в кожному стилі, щільні кришки не дозволять кави втратити свій дорогоцінний аромат.
 • Існують також спеціальні жерстяні банки, кришки у них зазвичай менш щільні, але вони більш компактні і зустрічаються у різних кольорах. Такі банки можна використовувати для кави в зернах, особливо там, де низький рівень вологості.
 • особливо слід відзначити важкі скляні банки зі спеціальною притертою кришкою – звичайно, це дуже і дуже красиво, але дана ємність призначена для того, щоб перебувати на столі.
 • Досить функціональні і керамічні банки з кришками – найчастіше вони виглядають як дитячі банки для печива, але куди більш різноманітні щодо забарвлень.
 • В більшості своїй такі ємності є універсальними, проте, для більш дрібного помелу слід підбирати більш прості форми.
 • Найчастіші помилки при зберігання кави

  • використовувати ємності від одних сортів кави для зберігання інших;
  • змішувати різні сорти кави;
  • додавати в банку із залишками новий кави;
  • виставляти банку з кавою на сонячне місце

  Навіть у тому випадку, коли свіжообсмажена кава володіє прекрасним запахом, не може бути ніякої гарантії, що ці його якості будуть зберігатися на тривалому відрізку часу – для цього слід приділити велику кількість уваги різним нюансам зберігання та приготування. Оптимальні умови для зберігання кава кожного сорту можна описати кількома словами – там має бути сухо, кімнатна температура, легкий недолік світла.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.