За яких умов можна в піст пити каву

За яких умов можна в піст пити каву

У православному календарі налічується близько 210 пісних днів на рік. Найсуворішим щодо вживання їжі та особливо напоїв вважається Великий піст, який триває приблизно 1,5 місяця. Багатьох православних цікавить питання – чи дозволяється в пісні дні пити каву? Не порушує прийом цього напою загальноприйняті правила?

Правила посту

При дотриманні посту мається на увазі відмова від їжі тваринного походження (масло вершкове, вершки, сир) і цілого переліку інших продуктів. Якщо міркувати, то кава – це рослинний продукт, тому однозначних відповідей на його заборону немає. ЗАМІТКА: Але! Церква все-таки не рекомендує вживати цей напій в період посту. Розберемо чому так розходяться думки. У священиків з цього приводу є такі міркування:

 • Піст – це не тільки обмеження в їжі, сенс його дотримання полягає у приборканні своїх бажань, відмова від різного роду задоволень. Все це необхідно для блага духовного життя.
 • Для багатьох кави — це наркотична залежність відмовитися від якої людина не в силах. Таке пристрасть називається обжерливістю, яке також є гріхом. Але якщо знизити його споживання в період посту на мінімум, то це теж буде вважатися – обмеження бажань, на користь зміцнення душі та віри.
 • Така залежність священнослужителями засуджується, оскільки вона порушує силу віри.
 • Якщо для вас каву – це незалежність, і ви до нього ставитеся абсолютно рівно, то церква все-таки рекомендує виключити його вживання чи звести на мінімум в наступних випадках:

  • у перший і останній тижні Великого посту. У ці дні віруючим дозволяється вживати воду;
  • дні сухоядения – християни куштують тільки ті продукти рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці. Серед напоїв дозволяється пити воду, настої з різних трав. Якщо розглядати варіант з кавою, то він теж є рослинним продуктом, але щоб його приготувати, потрібно вогонь (термічна обробка), тому глубоковерующие християни також його виключають зі свого раціону.

  Відео: Великий Піст. Меню і рецепти Посту. Правильне збалансоване харчування під час Посту.


  ЗАМІТКА: Сухоїдіння більшою мірою відноситься до тих людей, які ведуть монашинеческий спосіб життя. Для простого людини така строгість дотримання цих днів не є обов’язковою. Але якщо з яких-небудь причин, християнин має намір тримати дні сухоядения це робиться виключно з дозволу батюшки.

  Як правильно пити каву в пост?

  Ми розібралися що любителям кави краще забути про нього на період посту, оскільки сенс посту полягає у обмеження різних задоволень. Якщо для вас кава це всього лише напій, легко замінюється на інший, і у вас немає до нього особливої тяги, то зрідка можна собі дозволити випити його чашечку. При його приготуванні рекомендується звертати увагу на наступні моменти:

 • Молочні продукти на період посту слід виключити, сюди відносяться, в тому числі вершки, молоко.
 • Оскільки молочні продукти тваринного походження можна додавати в каву, то їх можна замінити на рослинного (кокосове і соєве молоко). Але варто зазначити, якщо такі замінники додаються в якості поліпшення смаку, то від них тоді теж слід відмовитися. Пам’ятаємо суть посту – стриманість.
 • Цукор можна додавати, але як пояснюють священики, будь-яка солодка їжа – це задоволення, яке теж є гріхом.
 • Якщо людина самостійно не може вирішити, як буде для нього краще і правильніше, то в таких випадках церква закликає звертатися до священиків. В ході бесіди з духівником ви разом вирішите, як вам вчинити.

  Як правильно пити каву з користю для організму?

  Багато дотримуються посту не з метою очищення душі, а для оздоровлення свого організму, виключаючи з меню певний перелік продуктів. Для такої категорії осіб заборони на каву зазначені вище ніяк не стосуються, але все-таки фахівці рекомендують дотримуватися ряду правил, аби його споживання було не на шкоду організму. 1. Пити тільки свіжоприготований кави. 2. Відмовитися від розчинної кави. 3. Не приймати його на голодний шлунок. 4. Вживати не пізніше 6 годин до сну. 5. Допустима межа – 5 невеликих чашок в день.

  Висновок

  Від людей не вимагається якого-небудь чернечого подвигу, якщо міркувати логічно, то формально кави вживати у піст можна. АЛЕ! Якщо розглядати не тільки формальну сторону цього питання, але і духовну, то від кави краще відмовитися. Особливо це стосується тих осіб, які залежні від цього напою. Вимоги посту – це не тільки обмеження в їжі, але і смирення бажань. Тому якщо ви зважилися дотримуватися посту за всіма запропонованими правилами, тобто не для «галочки», то варто забути про каву до закінчення посту.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.