Яку вибрати кавоварку для дому

Яку вибрати кавоварку для дому

Ароматний свіжозварену каву – улюблений напій більшості людей на планеті. Чарівний аромат кави – незмінний супутник і ледачого недільного ранку будинку, і метушливого початку дня в офісі. Ще вчора кращим кави вважався той, що зварена в турці, але стрімкий темп життя диктує свої умови, і зустріти турку навіть на домашній кухні можна все рідше. Сучасні кавоварки та кавомашини теж відмінно справляються із завданням і здатні приготувати підбадьорливий напій не тільки смачно, але і швидко. Питання за малим – як вибрати кавоварку.

Чим відрізняється кавоварка від кавомашини ?

Яку вибрати кавоварку для дому

Кавоварка і кофемашина звучать дуже схоже, і багато людей вважають, що особливої різниці між цими технічними пристосуваннями і немає. Однак це зовсім не так. Головне, чим відрізняється кавова машина від кавоварки, – це мінімальна участь людини. Процес майже повністю автоматизований, і від людини потрібно тільки три речі:

 • Засипати цілі кавові зерна в потрібний відсік.
 • Налити воду в спеціальну ємність.
 • Вибрати тип напою (еспрессо, рістретто, капучіно) і задати кавову програму натисненням кнопки.
 • З кавоваркою доведеться повозитися. Спочатку потрібно змолоти зерна (для цього доведеться заздалегідь придбати кавомолку або купувати мелену каву). Потім треба засипати каву, правильно його утрамбувати, а після приготування кави кавоварку потрібно ще і відразу почистити. В кавомашині відходи після приготування теж потрібно прибирати, але набагато рідше, це залежить від ємності контейнера для відходів.

  Безумовно, якщо готувати в кавомашині повноцінний капучино або латте макіато, то доведеться зробити трохи більше дій, ніж натискання однієї кнопки. Але кавоварки, здатні зварити вам справжній латте або капучино, трапляються досить рідко. Зазвичай це капсульні кавоварки. І вартість їх порівнянна з ціною автоматичних кофемашин, тому купувати їх економічно невигідно в зв’язку з високою вартістю капсул. Сучасний ринок пропонує кілька видів кавоварок:

  Яку вибрати кавоварку для дому

  • краплинні;
  • ріжкові (еспрессо);
  • гейзерні;
  • капсульні;
  • чалдові.

  Не треба обманюватися словами «капсульна кавоварка». Капсульна кавоварка більше відноситься до класу кавоварок, і тому її вартість є близькою до вартості кавоварок ріжкового типу і пристойно поступається вартості цих автоматичних кофемашин. Але це стосується, ще раз підкреслюємо, тільки до тих капсульної кавоварки, які не вміють готувати молочні продукти.

  Як вибрати кавоварку?

  На кавовому ринку близько десятка компаній, що випускають кавоварки різної цінової категорії. Заплутатися в цінах і моделях дуже легко, тому важливо знати всі основні параметри цієї техніки, з яких і складається остаточний цінник. Крім відомого бренду, вартість кавоварки залежить від наступних характеристик і функцій:

 • види напоїв, які може зробити кофемашина, і здатність змінювати рецепт прямо в процесі приготування;
 • дизайн самого апарату, додаткові функції і русифіковане меню;
 • 2 термоблока або система «Швидкий пар»;
 • наявність капучинатора (механічний або автоматичний);
 • регулювання температурного режиму кави;
 • можливість вибирати об’єм води для напою;
 • підігрів кавових чашок;
 • наявність програми автоматичного очищення від «кавових відходів» (накип і кавові масла). Наявність програми видалення накипу присутній у будь-якій сучасній кавомашині, але автоматично видалити кавові масла можна далеко не у всіх кавоварках. Але про це нижче.
 • Цей список можна продовжувати довго – кожен кавовий виробник прагне здивувати споживача і пропонує все нові і нові функції для кавоварки. Однак для того, щоб у будь-який час доби вас чекала чашка смачного і ароматного кава, потрібно враховувати лише кілька параметрів при виборі кавоварки.

  Відео: Як вибрати кавоварку? Яку краще купити

  1.Заварний механізм.

  Механізм заварювання кави – найголовніше в цьому недешевому пристрої.Саме заварний механізм безпосередньо відповідає за приготування кави, його смак і аромат. Різновидів такого механізму всього дві

 • знімний;
 • і незнімний.
 • Зі знімним механізмом, на перший погляд, звертатися простіше. Його можна зняти і вимити в раковині під струменем води, не купуючи спеціальні чистячі таблетки (а коштують вони від 600 рублів за комплект на 10 чисток, в залежності від бренду). Але тут є важливий момент – навіть якщо ви знімете і помиєте заварний блок зовні, всередині залишиться складна гідросистема з шлангами і трубочками. Її мити теж необхідно – на стінках всіх цих шлангів, а також всередині групи заварювання налипають кавові олії, які виділяються із зерен після обжарювання. Потім вони потрапляють в готовий напій і можуть його зіпсувати своєю гіркотою. Якщо програма очищення від кавових масел відсутній, то тоді або потрібна допомога фахівця, які необхідно самостійно вийняти варильний блок розібрати його і прочистити. Тому знімний механізм заварювання кави не обіцяє вам ідеальної чистоти кавоварки якщо виробник не встановив у цій моделі автоматичну програму очищення.

  Яку вибрати кавоварку для дому

  ВАЖЛИВО! Існує дві однаково важливі процедури чищення кавоварок – очищення гідросистеми від гірких кавових масел і декальцинація (видалення накипу). І плутати їх не можна. Для обох процедур використовуються різні хімічні засоби, і декальцинація у всіх кавоварках варто спочатку. Як часто потрібно чистити машину від накипу, залежить від жорсткості води (її можна задати в налаштуваннях).
  З незнімним механізмом все набагато простіше. Кавова машина сама знає, коли її треба чистити, і з готовністю вам про це повідомить. Стандартна програма для більшості кавоварок – 200 чашок напою, але може бути і більше. Коли кавовий ліміт вичерпається, розумна техніка подасть сигнал, і вам досить буде покласти в спеціальний відсік очищувальну таблетку (куплену заздалегідь) і натиснути на кнопку.

  2. Регулювання помелу.
  Занадто дрібний помел зробить напій неприємно гірким. Занадто великий – водянистим, оскільки шматочки зерна просто не встигнуть віддати всі свої смакоароматичні речовини. Тому важливо вибирати кавоварку, в якій широкий діапазон варіантів помелу.

  3. Жорна вбудованої кавомолки.
  Існує всього два типи жорен – сталеві і керамічні. Основний плюс сталевих – це довговічність і зносостійкість. Вони не зламаються, навіть якщо в зернах попадеться камінчик чи інша тверда частинка. На відміну від сталевих, керамічні жорна практично не шумлять (дуже важливий момент для тих, хто любить ставити відстрочення старту і прокидатися від запаху свіжозвареної кави). Це, мабуть, їх єдиний плюс. Розмови про те, що керамічні жорна не припікають зерна мають під собою підстави. Але, чесно кажучи, різницю в смаку може помітити тільки справжній професіонал-дегустатор.

  4. Наявність/відсутність капучинатора.
  Дуже важливий параметр. Капучинатор – це особливий пристрій для збивання молока або вершків і приготування густої молочної пінки. Така функція незамінна для тих, хто віддає перевагу латте, капучіно або любить змішувати латте макіато. Механізм капучинатора буває двох видів:

 • автоматичний;
 • механічний (ручної).
 • Молочна пінка в кавомашині робиться за допомогою пари. Ручний капучинатор являє собою окрему металеву трубку, з якої і виходить пар під сильним тиском. Весь процес потрібно контролювати особисто. Ви наливаєте в чашку холодне молоко (не менше 2,5% жирності), підставляєте її під пар і водите по колу, щоб пінка рівномірно взбивалась і не лізла за кордону гуртки.

  Яку вибрати кавоварку для дому

  Для зручності кавоманів існує спеціальна насадка на трубку – панарелло. Вона занурюється безпосередньо в молоко і працює як пульверизатор, це прискорює процес і робить його більш ефективним. Але навіть з такою зручною насадкою для приготування чашки капучіно все одно потрібен певний навик. Автоматична система приготування капучіно головну роль у приготуванні пінки відводить самої кавомашині. Потрібно просто залити жирне молоко у відсік, і техніка сама приготує густу молочну пінку і подасть її прямо в кухоль. У деяких моделях кавових апаратів можна навіть налаштувати ступінь густоти пінки.

  Автоматичний капучинатор буває 2 видів.

  Яку вибрати кавоварку для дому

   

  1. З відвідним шлангом. У цьому випадку на трубку подачі пари кріпиться особлива насадка, від якої відходить гнучкий шланг. Він опускається в молоко (можна взяти звичайний тетрапак з холодильника), молоко засмоктується в шланг, потім подається в капучинатор. Там вона змішується з пором і перетворюється в густу пінку, яка вже потрапляє в чашку.

  З такою системою потрібно по черзі готувати чорний кава і пінку, і машині потрібен час, щоб охолонути після одного процесу. Звичайно, за цей час (близько 30 секунд) пінка осісти не встигає, але щоб мінімізувати ризик, можна придбати більш дорогу модель з двома термоблоками. Такий апарат буде перемикатися з режиму кави на режим пінки миттєво.

  Яку вибрати кавоварку для дому

   

  2. З глечиком молока. У цих більш дорогих моделях автоматичний капучинатор йде в комплекті з «молочником», тобто глечиком молока. В нього заливається продукт, машина сама все нагріває, збиває вінчиком і додає в чашку з приготованим еспресо. Потрібно враховувати, що тільки топові моделі можуть робити правильне капучіно в автоматичному режимі. Правильний, це означає, що спочатку робиться еспресо, а в нього додається молоко. Якщо просто натиснути кнопку «Капучіно», то процес йде навпаки, тобто спочатку молоко, а потім еспресо. Щоб цього уникнути, можна зробити два натискання кнопок – спочатку кнопку приготування еспресо, потім кнопку молочної піни.

  Відео: Порівняльний огляд автоматичних кофемашин

  5. Вбудована система «Швидкий пар» або наявність двох термоблоків.
  Нагрівальна система в кавомашині покликана виконувати 2 функції – нагрівати воду для приготування кави і нагрівати пар для приготування молочної пінки. Коли в апараті всього один термоблок, необхідно час, щоб машина перейшла в інший режим. Якщо вбудована система складається з двох блоків, або є система «Швидкий пар» для одного термоблока, то це дозволяє одночасно готувати каву і збивати пінку, значно заощаджуючи час. Така система незамінна, коли в будинку постійно бувають гості, і для великої сім’ї, де люблять різні кавові напої.

  6. Підігрів чашок.
  У кав’ярнях і ресторанах бариста зазвичай підігрівають кавові чашки, щоб зберегти кави гарячим довше і максимально розкрити аромат і смак напою. У багатьох «домашніх» кавоварках теж є функція підігріву посуду. Якщо цієї функції немає, то чашку можна підігріти за допомогою окропу. Опція приготування окропу є в будь кавомашині.

  7. Температура готового кава.
  З допомогою цієї опції можна задати температуру готується кава. Потрібна температура може змінити і фортеця, і смак напою, тому хороша машина має кілька температурних режимів з різницею в 1-2 градуси.

  8. Попереднє змочування.
  Знавці кавового справи радять завжди змочувати зерна перед помелом і варінням. Так кавові боби максимально розкриваються і віддають свій смак напою. У кращих моделях кавоварок кількість води для змочування кавової суміші настроюється залежно від об’єму напою.

  9. Фільтр для очищення води.
  Це єдиний фільтр, який має стояти у вашій кавомашині, незалежно від її бренду та ціни. Завдання фільтра – очистити воду від великих домішок (пісок, шматки іржі), хімічних речовин (хлор, кальцій та ін) і пом’якшити її. Поміняти його дуже просто – просто залізти в ємність для води і витягнути відслужив своє фільтр. В кавомашині JURA своєчасна заміна фільтра має додатковий бонус – в цьому випадку не потрібно додатково чистити техніку від накипу.

  Яку краще купити кавоварку для дому?

  Дивлячись на таку різноманітність характеристик, складно визначитися, яку вибрати кавоварку для дому. Можливо, простіше не шукати найдовший набір кавових опцій і зупинитися на звичайній моделі? Адже якою б розкішною була кавова машина – відомий бренд, стильний дизайн, безліч додаткових функцій – основні параметри у всіх однакові. Це механізм заварювання кави, двигун і насос, кофемолка, деякі інші деталі.

  Навіть найпростішої кавомашині можна приготувати дуже смачний еспресо, якщо правильно її налаштувати. А ще – вибирати один і той же якісний зернової кави і виставляти однакову, перевірену ступінь помелу. Здебільшого смак і навіть аромат вашого улюбленого ранкового напою залежить від бренду і сорту ваших зерен. І якщо купити дешеві кавові боби сумнівного виробника, то навіть дорогуща автоматична кофемашина не зуміє приготувати з них нічого доброго.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.