Яку каву найсмачніший

Для того, щоб відповісти на запитання «яку каву найсмачніший?» необхідно розібратися зі своїми уподобаннями та існуючими видами кави. Два основних сорти в залежності від назв дерев: арабіка і робуста. А в залежності від місця зростання є багато видів кави – колумбійський, бразильський, коста-ріканський і багато інших.

Яку каву найсмачніший

Основні якості арабіки

Зерна арабіки м’які, мають 90 складових аромату, низький вміст кофеїну до 1,7 % на кухоль, кисло-солодкий смак. Приготований з них напій не сушить і не гірчить, характеризується червоно-горіховою піною. Матова поверхня, великі зерна однорідний розмір, як правило, характеризують свіжу арабіку хорошої якості.

Основні якості робусти

Міцний, має 4 складовими аромату, гіркуватістю аж до в’язкості, більш високий вміст кофеїну до 4,5% на кружку. У напою сірувата і менш щільна піна. Терпка і міцна робуста зазвичай виглядає як дрібні зерна з сторонніми включеннями.

Кращий кави

Найкращим кави буде той, який подобається саме вам. Однак є загальні рекомендації за вибором, які можуть бути корисні:

  • Купуйте каву в невеликих кількостях, оскільки при тривалому зберіганні він втрачає свої смакові і ароматичні якості.
  • Молоти кавові зерна слід безпосередньо перед приготуванням.
  • Спробуйте різні сорту та їх суміші, але ні в якому разі не купуйте ароматизований кави.
  • Великі зерна – це відмінний знак. По-перше велике зерно витягується з стиглої ягоди, по-друге це одна з ознак якісної арабіки.
  • Не забувайте, що колір говорить про ступеня обжарювання і впливає на гірчинку смаку. Тут немає універсальної рекомендації – кому-то за смаком напій із слабо просмажених зерен, а для кого-то пересмажену в самий раз.
  • Зерна кави набувають глянсовий блиск після чотиритижневого зберігання, оскільки на поверхню виходять олії. За великим рахунком, багата ароматами арабіка «переживе» пропажу пари відтінків, але справжні цінителі кави вважають за краще купувати зерна з матовою поверхнею, як більш свіжі.
  • Зерна різного кольору і розміру з маслом на поверхні – як правило, характеризують досить міцну і цікаву на смак суміш.
  • Вважається що аромат арабіки схожий на шоколад або квіти, в той час, як аромат робусти нагадує запах землі, ліси, деревного моху.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.