Які види кава бувають

Кава називають не тільки напій, але і насіння кавового дерева, що використовуються для його приготування. Кожен шанувальник цього напою повинен знати, які види кава бувають, чим вони відрізняються і для чого застосовуються.

Які види кава бувають

Види кави

На сьогоднішній день у світі представлено 3 види кавового дерева, насіння яких застосовуються у виробництві кави:

  • Арабіка. Coffea Arabica — Кавове дерево Аравійське. Цей вид кави є лідером за кількістю сортів, з виробництва кавових зерен у всьому світі і за часткою продажу на міжнародному ринку. Арабіка – досить вибаглива культура, яка вимагає певного складу грунту і температурного режиму, дуже чутлива до різноманітних шкідників. Зерна арабіки володіє багатим і складним ароматом.
  • Робуста. Coffea Canephora — Кавове Дерево Кане Робуста. Цей вид є другим по популярності. Сорт робуста був відкритий відносно недавно, в 18 столітті в Африці. Дерево Кане Робуста невибаглива, стійка до захворювань і шкідників. Відмітна особливість цього виду кавових зерен у високий вміст кофеїну.
  • Ліберіка – цей вид кави не використовують у господарських потребах. Справа в тому, що ліберіка досить вибаглива. Ці зерна не характеризуються високою якістю. Тому ліберіка використовується тільки в приготуванні різних сумішей.

Сорти кави

Сортів кави існує величезна безліч. В залежності від сорту кави змінюється і хімічний склад напою. Сорти кави називають на честь місця їх виробництва або портів, через які їх вивозять.

Кращі сорти кави:

  • Мокко – вважається кращим у світі сортом кави, він проводиться в Ємені. Свою назву цей сорт отримав завдяки єменському порту Моху, куди постачали кави з Ефіопії. Сорт кави «мокко» проводиться в дуже обмеженій кількості, тому є одним з найдорожчих та рідкісних продуктів у всьому світі. Кавові гурмани кажуть, що ніщо не здатне зрівняється зі смаком єменського кави.
  • Бразильські сорти кави – «сантос» і інші, теж вважаються вищою якістю.
  • Колумбійські сорти кави – «мамі» та інші, теж відносяться до продуктів високої якості.

Як правило, для споживачів на продаж постачають не один сорт кави, а суміш з декількох сортів. Так роблять для отримання напою, володіє тонізуючими властивостями і хорошими смаковими якостями.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.