Які бувають сорти кави

На нашій планеті існує більше двохсот видів кавових дерев, але тільки частина застосовується в комерційних цілях. При цьому, які сорти кави бувають, знає далеко не кожен, щодня вживає цей напій для бадьорості. Сорти кави представлені в такому різноманітті, що в них часто здатні розібратися тільки фахівці. В цілому сорти кави поділяють на змішані і незмішані.

Які бувають сорти кави

Змішані сорти кави

Як ви вже здогадалися, так називають суміші мелених кавових зерен. При цьому кавові зерна можуть бути вирощені на деревах різних видів. Їх збирають на різних плантаціях і континентах, в різний час року. Для створення суміші, зібрані зерна кави змішують між собою.

Причому отримання змішаного сорти кави є найскладнішим і копітким процесом. Адже необхідно підкреслити переваги смаків різних кавових зерен і при цьому замаскувати недоліки.

У створенні змішаного сорти кави беруть кавові зерна, смакові особливості яких розкривають і доповнюють один одного. Зазвичай не застосовуються кавові зерна, які мають схожий або, навпаки, протилежний смак. Нерідко для створення одного змішаного сорти потрібні чотири види кавових зерен. А для деяких і всі дванадцять.

Незмішані сорти кави

Це зерна, зняті з одного виду кавових дерев. Часто назва сорту, точно таке ж, як і назва місцевості або країни зростання. Приміром, Колумбійський кава. Також назва сорту кави дається іноді в честь назви порту, через який кавові зерна вивозять у світ. Тут можна привести в приклад кави Сантос, який отримав свою назву завдяки порту Сантос в Бразилії. За назвою несмешанного сорти кави також можна зрозуміти висоту плантації над рівнем море, якість, метод обробки, розмір зерна і багато чого іншого.

Як розпізнати сорт кави?

Розпізнавати сорти кави – є справою справжніх експертів. Оскільки не кожен здатний відрізнити по аромату і смаку зерна кави, вирощені на пуерторіканської, колумбійської, бразильської плантації. Створення змішаних сортів кави тільки вносить плутанину. Фахівців, які вміють відрізнити сорти кави називають кап-тестерами.

Кап-тестер здатний розпізнавати смакові відтінки різних видів кавових зерен. Він домагається цього, за рахунок відмови від куріння і вживання в їжу різноманітних спецій. Ці люди завжди бережуть свій нюх і рецептори смаку.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.