Яка турка для кави краще

Арсеналом справжніх цінителів кави, незалежно від широкого вибору побутової техніки, завжди буде залишатися турка. Розглянемо як визначити яка турка для кави краще.

Турка чи джезва має конічну форму, що сприяє швидкому осіданню гущі на дно. Тонка шийка зверху сприяє утворенню пінної кавовій пробки, необхідної для заварювання. Саме такий, традиційний верх ємності для приготування кави створює мінімальне випаровування і втрати летких речовин значно зменшуються, а ширина дна гарантує швидкий нагрів.

Яка турка для кави краще

Турки з металу

Найпоширеніші – турки з металу, вони довго служать і прості у догляді. Для виготовлення турків найчастіше використовується нержавіюча сталь, алюміній, мідь і срібло.

Звичайно, використовувати турку з алюмінію або нержавіючої сталі можна, але кава, приготована в них, виходить дещо гірше. Срібна турка хороша в якості прикраси на кухонній поличці.

Мідні турки

Найкращим виходить кава, приготована в мідних турків. Висока провідність тепла дає можливість рівномірного нагріву. Цей момент сприятливо позначається на смаку і «густоті» напою. Пошкодження покриття неприпустимо. Якщо таке все ж сталося, то для приготування кави слід придбати нову турку.

Турки з ісинської глини

У продажу турки з ісинської глини зустрічаються рідко і коштують дорожче інших. Глина має властивість вбирати в себе запахи. З цієї причини рекомендується готувати в ній лише один постійний вид кави. Однак кава при цьому виявиться самого незабутнього аромату і смаку. Глина, як матеріал має пори, які пропускають повітря, отже, при варінні напій в достатку збагачується киснем.

Керамічні турки

Товщина стін керамічних турків, довго зберігає тепло. Кава в ній буде продовжувати кипіти, навіть після зняття з вогню. Кераміка дуже легко миється, не вбирає в себе запахи кави в таких турків виходить чудової якості. Єдиний недолік цієї посудини – вона легко б’ються, тому в економічному плані кілька невигідна.

Ручка-утримувач у будь турки може бути знімною, що полегшує її миття і зберігання. Ручка повинна бути з матеріалу, що не проводить тепло, кращий варіант – турка з дерев’яною ручкою.

Обсяг турки

Чим меншою виявиться обсяг турки, тим краще, навіть при великих обсягах приготування. Пов’язано це з тим, що якість готового кава, знижується при великому об’ємі рідини. На одну стандартну порцію кави достатньо, чайної ложечки кави на 75-80 мл води. Самий ідеальний варіант обсягу турки для цього – до 100 мл

Без певного навику буває складно не втратити піну через верх маленької турки, з досвідом цьому вчаться. Але якщо у господаря є бажання пригостити своїх гостей ароматним і якісним кави, то доведеться потрудитися – приготувати кожному окрему порцію.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.