Яка країна є батьківщиною кави

Існує багато красивих і різноманітних легенд щодо того, яка країна є батьківщиною кави. Однак насправді батьківщиною кави є Ефіопія. Саме в цій африканській країні плоди і листя кавового дерева вживали в їжу з незапам’ятних часів.

Яка країна є батьківщиною кави

Історія кави

Першовідкривачами кава стала група з декількох народностей (гупаре, тиграи, амхара та ін), яка в 1 тисячолітті до нашої ери з’явилася на території сучасної Ефіопії і змішалася з місцевими тубільцями. Вони розштовхували плоди кавового дерева, змішували з жиром тварин і розкатували з них галушки розміром зі сливу. Змішані з протеїном насіння і поживними плодами кави жири надавали людям енергію, а з кофеїн – бадьорість.

З соку кавових плодів кочівники готували напій, який був чимось схожий на вино, а з листя заварювали щось схоже на чай. З часом вони зрозуміли, що гарячий напій з кавових зерен набагато смачніше. Перший час це був виключно національний напій ефіопів, але потім кавовий промисел поширився з африканської країни в Ємен.

Сьогодні цю країну деякі джерела теж називають батьківщиною кави, і ймовірно в якомусь сенсі так і є, адже саме після того, як в Ємені почали вирощувати і виробляти кави, він почав своє звабливе світ хода.

Культура кави

Є цікава красива легенда про походження кави, пов’язана з єменським монастирем Кеходет. Кажуть, ніби з ягід особливого дерева один з ченців зварив напій, який дозволяв йому дуже довгий час пильнувати і молитися в нічний час. Кава є теплолюбною рослиною, тому його можна вирощувати тільки у спекотній країні.

Вперше зайнялися культивуванням кави в 15 столітті. Його тоді вирощували у висячих садах Ємену і продавали через морський порт Мокко в різні країни Середнього та Близького Сходу. Цілих два століття Ємен був єдиною державою, яке постачало кави на світовий ринок. А потім кава дуже швидко поширився в багато азіатські країни. І дуже незабаром турецькі дипломати посприяли появі кави в інших державах.

Сполучені штати Америки і Європейські країни дізналися про існування кави набагато пізніше, аж у XYII столітті. Всього за декілька десятиліть ароматний тонізуючий напій увійшов в житті величезної кількості людей обох континентів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.