Як зварити каву без турки

Якщо в дома немає турки або кавоварки, але дуже сильно хочеться чашечку ароматного натуральної кави, то виникає закономірне питання: «як зварити каву без турки?». Все дуже просто, заварити кави можна в звичайній чашці, невеликій каструльці або навіть в мікрохвильовій печі. Головне при цьому – дотримуватись певних правил приготування напою. Наведемо кілька простих способів.

Як заварити в чашці кави

Для заварювання кави в чашці візьміть товстостінну кухоль, найкраще з кераміки. Цей матеріал довше зберігає тепло, що важливо для отримання насиченого смаку і аромату.

  • Нагрійте чашку, налив у неї на 1-2 хвилини сильно гарячої води.
  • Злити воду і, не даючи охолонути чашці, відразу ж насипати в неї 1-2 чайні ложки з гіркою (в залежності від того, якій міцності кави вам потрібен) кави тонкого помелу, який заливається окропом. Можна додати цукор за смаком, якщо бажаєте отримати солодкий кава.
  • Накрити чашку блюдечком і дати відстоятися 3-4 хвилини, після чого напій готовий до вживання.

Як зварити каву в каструлі

Цей спосіб більше підходить у тих випадках, коли потрібно зварити каву для кількох персон. Хоча треба визнати, що кава, зварена в каструлі, втрачає в ароматі. Але тим не менш – це найкращий варіант приготування декількох порцій кави без турки та кавоварки. Отже:

  • Знадобиться емальована каструлька потрібного обсягу з розрахунку 150 мл на одну порцію напою.
  • Насипати в каструлю насипати мелена кава середнього помелу, враховуючи, що нам потрібно 2-3 чайні ложки меленого зерна на одну порцію (150 мл). Додати цукор за смаком і на кінчику ножа солі.
  • Залити потрібною кількістю окропу (не забуваємо: 150 мл води — 1 порція) і поставити на невеликий вогонь.
  • При піднятті кавовій піни зняти з плити, поки вона не опуститься і знову повторити нагрівання до появи піни. Доводити до кипіння не треба.
  • Зняти з плити і дати настоятися кілька хвилин. Підігріти чашки, сполоснувши їх окропом і розлити каву через ситечко.

Як заварити каву в мікрохвильовці

Перед заварюванням кави в мікрохвильовці визначте час, який знадобиться для закипання потрібного об’єму води в розрахунку на одну порцію напою. Тобто якщо вам потрібна 200 мл чашка кави, то налийте в чашку 200 мл води і поставте в мікрохвильовку. Запам’ятайте час, за який вода закипіла.

Насипте в чашку 1-2 чайні ложки меленої кави, залийте холодною водою і поставте нагріватися в мікрохвильову піч. За кілька секунд до закінчення часу, визначеного досвідченим шляхом вище, вимкнути мікрохвильовку. Дати відстоятися пів хвилини і можна діставати готовий напій.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.