Як зберігати каву в зернах. Зберігання кави в зернах

У кожного любителя цього напою рано чи пізно виникає питання про те, як зберігати каву в зернах. Адже неправильне зберігання може зіпсувати ароматний кави, тому так важливо знати, як організувати зберігання кави в зернах, щоб він зберіг свої якості і властивості.

Як зберігати каву в зернах. Зберігання кави в зернах

Зберігання кави в зернах

По своїй суті кавові зерна дуже зручні в зберіганні – вони досить некапризны і разом з цим їх можна довше зберігати. При правильному поводженні і підготовці кавові зерна можуть зберігатися навіть протягом цілого року, не втрачаючи своїх властивостей. Головне правило, якого потрібно дотримуватися – захистити кави від тонких запахів наповнюють холодильник.

Збереження зернової кави у холодильнику нереально. Даний пристрій – вірна смерть будь кави, так як велика кількість різноманітних запахів і вологи, а також часта зміна температурного режиму, із-за частого відкривання, є негативною середовищем.

Само собою, якщо вам вимагає зберегти зерна, і ви поставили їх у морозильну камеру, попередньо підготувавши – зернової кави досить добре збережеться, але ні в якому разі не можна ставити відкриту пачку в холодильник. Різноманітні запахи будуть проникати у відкриту упаковку, а смажені сухі зерна жадібно вбирати всі аромати.

Загальні правила зберігання кави:

  • Упаковка повинна бути герметичною і вакуумної;
  • Відсутність сторонніх запахів;
  • Молоти зерна тільки перед вживанням;

Термін зберігання кави в зернах

В цілому звичайний смажену каву повністю втрачає свій аромат і смак через два тижні зберігання. Але сучасна промисловість намагається збільшити цей термін. Завдяки вакуумній упаковці життя кави продовжується на пару місяців, а ще краще цьому сприяє упаковка з одностороннім клапаном, що допомагає виводити гази, які накопичуються всередині пакету.

Бувають такі упаковки з кавою, де замість повітря міститься спеціальний інертний газ, що дозволяє зберегти кави від механічних пошкоджень. Така упаковка може зберігатися приблизно три роки. До речі, необхідно враховувати, що зберігають чергову порцію кави в середньому не більше пари тижнів, а в контейнері обов’язково повинна бути герметична кришка. З смаженої кави виділяється газ, двоокис вуглецю, тому протягом деякого часу слід відкривати контейнер.

Є ще спеціалізоване обладнання, яке за великим рахунком являє собою пластикові пакети, оснащені спеціальним клапаном, завдяки якому з пакету буде виходити газ і, одночасно, не будуть надходити різні запахи і бактерії.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.