Як заварити каву в турці

Існує велика кількість рецептів, як заварити каву в турці при цьому майже кожен шанувальник цього напою застосовує свою унікальну, техніку, яку роками відточував. Разом з тим можна виділити кілька основних принципів приготування смачної кави в турці, які завжди дотримуються.

Як заварити каву в турці

Інгредієнти та посуд

Турка, яку ви плануєте використовувати для приготування кави повинна бути виготовлена з міді, а чайна ложка – срібна. Помел повинен бути дуже дрібним «пил». Воду для заварювання кави слід брати або відфільтровану водопровідну, або колодязну. Вода з-під крана, гаряча і кип’ячена для цього заходи не підійдуть.

Крок перший

Насамперед необхідно прогріти турку – її трохи розігрівають на невеликому вогні, потім насипається кави. Для визначення оптимального кількість, як правило, береться одна чайна ложка на невелику чашечку. Якщо ви хочете, щоб напій вийшов більш міцним, потрібно взяти трохи більше кавового порошку. Деякі баріста додають щіпку солі, оскільки вважають, що це підсилює аромат напою.

Крок другий

Турка з насипаним кави прогрівається на вогні повторно, потім при бажанні додаються прянощі і цукор. Зі спеціями будьте обережні, не змішуйте більше трьох видів в одному напої, адже вони мають стати доповненням до смаку, а не його основою. В каву часто додають корицю, імбир, гвоздику, мускатний горіх або навіть мед – все це виключно справа індивідуального смаку.

Крок третій

Кава, цукор і прянощі змішуються в турці і вдруге ставляться на повільний вогонь, потім заливаються холодною водою, обережно розмішують і ставляться на конфорку. Вода повинна доходити до самого вузького місця на шийці посудини – за рахунок чого поверхня дотику напою з повітрям буде маленькою, що збереже аромат і смак.

Поки кава нагрівається можна налити в приготовлену чашку окріп, щоб вона прогрілася.

Коли кава трохи нагріється його потрібно ще раз розмішати, щоб у вас вийшла щільна світла пінка, яку можна зняти і половинку покласти в чашку, попередньо виливши з неї воду. Процедуру можна повторювати кілька разів.

Крок четвертий

В момент, коли кава достатньо прогріється він почне підніматися. Важливо встигнути його зняти з вогню в цей момент до того, як він закипить, не даючи йому перелитися через край турки. При бажанні кави можна остудити протягом 2-3 хвилин і знову поставити на вогонь, повторювати процедуру можна кілька разів, якщо ви хочете зробити аромат і смак напою більш вираженими. Кава готова – наливайте його в чашку!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.