Як впливає кава на тиск

Про те, як впливає кава на тиск написано досить багато, але, не дивлячись на це ставлення фахівців до даного питання як і раніше неоднозначно. Така ситуація склалася головним чином тому, що багато клінічні дослідження дали суперечливі результати. Однак дослідження, які були проведені не так давно, допомогли сформувати чітке думку про взаємозв’язок кави і артеріального тиску.

Як впливає кава на тиск

Вплив кави на тиск

На сьогоднішній день кави один з найбільш вживаних напоїв у всьому світі. Як відомо в каві міститься кофеїн, який є природним стимулятором нервової системи. Коли зростає концентрація кофеїну в крові спазмируються судини, що може призвести до опосередкованому підвищення артеріального тиску.

В ЦНС виділяється аденозин – біологічно активна речовина, яка є нейротрансмітером (передавачем нервових імпульсів) переважної (пригнічувальної) типу. Аденозин відіграє головну роль у стимуляції сну і придушенні бадьорості. Кофеїн блокує утворення аденозину, за рахунок чого і відбувається стимулюючий ефект кави, а з іншого боку може підвищувати тиск.

Крім того кофеїн стимулює виділення корою надниркових залоз адреналіну, що теж пояснює така дія. Таким чином, у фахівців склалася думка, що вживання кави цілком може бути причиною стійкого підвищеного артеріального тиску.

Дані останніх досліджень

Але все не так однозначно. Дані одного з останніх досліджень показали, що при вживанні кави тиск підвищується повільно у здорових людей і дещо швидше у тих, хто схильний до гіпертонії. При цьому дані підвищення тиску не сильно відрізняються від вихідних і тривають недовго. Виходить, що з-за кавою тиск піднімається, але не високо і ненадовго. До того ж це дослідження показало, що у 15% людей з початково високим тиском, після вживання кави тиск понижалось.

При вживанні помірної кількості кофеїну протягом дня, 2-3 чашки натуральної кави (приблизно 300 мг), не шкодить здоров’ю.

Цікавим стало недавнє дослідження, в результаті якого було зроблено припущення, що взаємозв’язок кофеїн-артеріальний тиск дещо складніша, ніж прийнято вважати. При тривалому і регулярному вживанні натурального кави організм людини стає несприйнятливим до кофеїну і знижується залежність змін артеріального тиску.

Можете насолоджуватися цим ароматним напоєм, не турбуючись про його вплив на тиск.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.