Як виростити кава арабіка в домашніх умовах: вибір в каталозі рослин, догляд, особливості

Як виростити кава арабіка в домашніх умовах: вибір в каталозі рослин, догляд, особливостіВи ніколи не хотіли виростити кави у себе вдома? Спостерігати день з дня як сходить і набирає сили, цвіте і плодоносить рослина, завдяки якому ми отримуємо настільки улюблений напій? Виявляється, це не так складно. І ми хочемо поділитися з вами як самостійно виростити кави.

Кавові дерева – це вічнозелені декоративні рослини, вкриті глянсовим листям, квітучі білими ароматними квітками, на зміну яким приходять круглі плоди, з яких готують каву.

У природному середовищі вони виростають вище 5 метрів. Вид Coffea arabica можна вирощувати в кімнатних умовах. Він виростає до 2 метрів, тому його підрізають в точці росту до бажаної висоти. Відомий карликовий сорт – “Нана”, який досягає 50 – 70 див

Кава починає цвісти в травні – червні у віці 3-4 років і далі цвіте щорічно. Кавові квітки дуже ароматні. Плоди – ягоди, що складаються з двох однонасінних зернівок. Плоди кави в комфортній для рослини середовищі відмінно визрівають. Так в домашніх умовах з рослини у віці 10 років можна зібрати до 0,5 кг плодів. Але будьте уважні, якщо ви використовували в процесі вирощування кави добрива та стимулятори росту, то вживати в їжу отримані зерна не можна.

Як виростити з насіння кави

Як виростити кава арабіка в домашніх умовах: вибір в каталозі рослин, догляд, особливостіКавові насіння дуже швидко втрачають схожість. Тому не варто зволікати з садінням. Замочіть зерна кави в термосі при температурі 65 градусів Цельсія на дві доби, а потім высеивайте в контейнер з вологим піском. Поставте контейнер у тепле місце, де температура грунту буде триматися в межах 24-26 градусів. Проростають зерна кави 30 – 40 днів.

Можна розмножувати кави також живцями. Для цього навесні при пересадці дорослої рослини зріжте живці та укорените їх у вологий пісок при температурі 25 градусів і високої вологості.

Зміцнілі сіянці пересадите в невеликі горщики (5 – 7 см). Для приготування ґрунту змішайте рівну кількість піску, листової, перегнійної і дернової землі. На два тижні поставте рослину в затінене місце, потім переставте в світле, але захищене від прямих сонячних променів. Молоде деревце кави слід пересаджувати навесні раз на рік.

Якщо у вас немає насіння кави або живців, можна купити кавове деревце в каталозі рослин, наприклад http://landscape.ua/plants. Багатий вибір дозволяє підібрати деревце потрібного розміру, а як доглядати за ним ми розповімо нижче.

Догляд за кімнатною рослиною кава арабіка

  • Як виростити кава арабіка в домашніх умовах: вибір в каталозі рослин, догляд, особливостіРозташування: кавове дерево любить багато світла, але боїться прямих сонячних променів. Не варто повертати або переставляти рослина з місця на місце, якщо ви хочете щоб кава арабіка цвіла і плодоносила.
  • Температура: Кава теплолюбна рослина. Але в зимовий час температуру знижують до 18 градусів Цельсія.
  • Полив: Влітку поливайте кави рясно, проте не допускайте переливу. Взимку – помірно, але земля в горщику не повинна пересихати. Використовуйте тільки теплу відстояну воду.
  • Вологість повітря: Частіше радуйте своє деревце гарячими обприскуваннями.
  • Добриво: Підгодовуйте каву раз на 2 місяці в період з березня по серпень добривом, до складу якого входить рогова борошно.

Слідуючи нашим нескладним рекомендаціям ви можете виростити кавове дерево у себе вдома або в офісі і при нагоді здивувати своїх гостей чашкою арабіки з «власної плантації».

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.