Як вибрати турку для кави

Слідуючи давньої східної мудрості справжній кава обов’язково повинен бути чорним, подібно ночі, гарячим, подібно скакуну та солодким, наче поцілунок. Створити згадані якості цього додає сили і підбадьорливого напою буде неможливо, якщо зварити його в кавоварці або звичайної заварити в чашці. Ароматний і справжній напій вийде тільки в турці. Розглянемо як вибрати турку для кави.

Як вибрати турку для кави

В першу чергу слід звернути увагу на три важливих аспекти, кожен з них однаково важливий:

  • матеріал,
  • форма,
  • обсяг.

Матеріал

Всі турки поділяються на:

  • металеві,
  • глиняні,
  • керамічні.

Кожен матеріал має свої переваги і недоліки.

Бронзові та мідні турки всередині найчастіше мають захисне покриття зі спеціального харчового олова. Проводиться це для того, щоб шкідливі речовини, які виділяються подібними металами, не потрапляли в напій.

Найдоступніші за ціною – глиняні турки, а з категорії дорогих – керамічні. Найпопулярнішими є глиняні турки. Крім натурального матеріалу, кави, приготований саме в такій ємності, зберігає не тільки аромат, але і неповторність смаку.

Володіючи рядом цінних якостей і достоїнств звертатися з глиняними і керамічними турками треба з особливою обережністю. Їх недолік – недовговічність, оскільки різкий перепад температур може спровокувати тріщину, яка призведе турку в непридатність.

Форма

Турка (джезва) за формою повинна нагадувати конус зі зрізаним верхом. Дно повинно бути достатньо широким, а верхнє отвір для затоки води і накладання меленої кави – маленьким.

Швидкому закипанню, буде сприяти саме широке дно, а маленький отвір зверху, закупорится піною. Ця пробка не дасть можливості кавового аромату зникнути крізь щільний шар.

Обсяг

В ідеалі турка не повинна бути розрахована більш ніж на одну чашку кави. Саме цей обсяг напою дає чудовий аромат і насиченість.

При виборі розміру турки, необхідно орієнтуватися на порційне кількість приготавливаемого кави. Наприклад, якщо в сім’ї каву п’єте тільки ви, то достатньо придбати невеликого розміру турку на одну-дві порції.

Варто пам’ятати про ручку. Краща на практиці – турка з дерев’яною откручивающейся ручкою. Вона дозволяє уникнути опіків і спростити миття.

На відео показаний сюжет про те як вибрати турку для кави.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.