Як вибрати краплинну кавоварку

Як вибрати краплинну кавоварку

Крапельна кавоварка незмінний атрибут для всіх любителів такої різновиди кави, як «Американо». Назва, що перекладається з італійської як кава по-американськи, відображає європейське уявлення про американців як про не особливо вибагливих поціновувачів цього повсюдно популярного напою. Ті, в свою чергу, вважають подібний рецепт більш корисним для здоров’я, оскільки «Американо» містить менше кофеїну. Всім, хто віддає перевагу регулярно вживати даний варіант напою досить придбати кавоварку крапельного типу потрібного обсягу.

У чому відмінність крапельних кавоварок від інших?

Принцип їх дії і температура води для заварювання оптимальні саме для отримання кави по-американськи. Для його приготування потрібно залити в кавоварку потрібну кількість води і додати мелену каву в спеціальний конусоподібний фільтр. Після включення приладу вода нагрівається і утворюється пара, з якого формуються краплі конденсату певної температури (85-90°C). Ці самі гарячі водяні краплі проходять крізь кавовий порошок у фільтрі і стікають в скляну колбу. А вже звідти готовий напій розливають по чашках або чашках. Краплинні кавоварки надзвичайно прості в експлуатації і коштують недорого. Не дивно, що вони широко поширені.

Принцип роботи краплинної кавоварки

Як вибрати краплинну кавоварку

Складається даний прилад з корпусу з резервуаром для затоки води і елементом нагріву, а також колби з розміткою на кількість порцій. Встановлюється ця колба на спеціальний підігріваючий столик внизу. Процес приготування кави в крапельної кавоварки досить невигадливий.

 • Всередину резервуара додається холодна вода.
 • В конусний фільтр (багаторазовий полімерний або одноразовий паперовий) закладається необхідну кількість меленої кави.
 • Кавоварка закривається в робоче положення і включається клавішею.
 • Процес пішов. Що ж при цьому відбувається?

  • вода надходить до нагрівального елементу. І під дією високої температури починається процес пароутворення;
  • гарячий пар крізь випускні трубки піднімається у верхню частину пристрою, де він трохи охолоджується і конденсується у вигляді гарячих крапель безпосередньо у відділенні корпусу приладу, який розташований над фільтром;
  • ці краплі, температура яких близько 90°C, крізь єдине отвір випадають безпосередньо в каву;
  • неспішно і рівномірно протікаючи крізь цей мелену каву, волога насичується. І в підсумку стікає в колбу.

  Ну а далі, ароматний напій неодмінно виявиться в чашках. Ось так діє кавоварка крапельного типу. Однак ці ж пристрої часто можна зустріти під дещо іншими назвами. Наприклад, «фільтраційні» або «проточні». Ці назви вказують на той же принцип роботи і лише вказують на наявність фільтра і на те, що вода протікає крізь нього. По суті, основна відмінність кавоварок еспресо від проточних в тому, що в одних кави «заварюється» під тиском паром, а друге гарячими краплями води, що проходять крізь кави «самопливом».

  Відео: Порівняльний огляд крапельних кавоварок

  Які параметри слід врахувати, вибираючи краплинну кавоварку?

  1. Потужність і об’єм приладу.
  Від цього параметра залежить швидкість приготування кави та його кількість. Цілком логічно, що моделі більшого розміру і потужність мають більш високу. Однак для звичайних крапельних кавоварок однакового розміру фортеця кави може бути вище саме у менш потужних. Це відбувається тому, що в них процес заварювання відбувається довше за часом. Якщо необхідний більш міцний напій, варто вибирати модель на 750-800 Вт. А якщо в пріоритеті швидкість приготування, слід зупинитися на більш потужних варіантах. Але це не принципово для кавоварок, у яких присутня можливість вибирати міцність напою.

  2. Форма і матеріал колби.

  Посудину, який знаходиться в прямому контакті з готовим напоєм, безсумнівно, повинен виготовлятися з матеріалів пристойної якості. У більшості моделей це скло. Однак у деяких бюджетних приладах іноді застосовуються колби з харчового пластику. Якщо обрана кавоварка з подібним посудиною, важливо переконатися, що ця колба володіє всіма необхідними властивостями і гарантіями, а не просто служить для здешевлення пристрою.

  Форма скляних колб у різних виробників може помітно відрізнятися. І тут справа не тільки у зовнішній привабливості. Провідні виробники розробляють оригінальні форми кавників для цілком практичних цілей. В основному це зручність застосування і збереження аромату приготованого напою. Наприклад, для компанії Braun характерна колба Aroma у вигляді трапеції, а колби Hermetica у Moulinex округлі. При цьому призначення цих різних судин однакове – збереження аромату кави.

  Нерідко можна зустріти моделі кавоварок, оснащені спеціальними колбами-термосами. Безумовно, такий варіант буде затребуваний для тих, хто часто п’є каву, але при цьому обмежений у часі для його регулярного приготування. Але не затребуваний у людей, які вважають себе справжніми гурманами і цінують лише свіжозаварений напій.

  3. Фільтр для води, що заливається з індикацією забруднення.
  Служить для очищення води від хлору та інших домішок за допомогою міститься в ньому активованого вугілля. А іонообмінна смола запобігає утворенню накипу.

  4. Наявність системи «Крапля-стоп».
  Дуже зручна система захисту від крапель, що дозволяє без зайвих проблем готувати кілька чашок кави і зберігати чистоту кавоварки і простору навколо неї. Необов’язково чекати поки приготується весь запланований обсяг напою. Можна зняти частково наповнену колбу і налити каву в чашку. При цьому краплі будуть утримуватися всередині кавоварки і не забрызгают навколишній простір. Після повернення кавника на місце його наповнення поновлюється.

  5. Тип кавових фільтрів.
  Для абсолютно всіх крапельних кавоварок потрібна наявність спеціального фільтра для додавання меленої кави. Але ці фільтри в різних моделях можуть бути різними. Вибираючи кавоварку важливо обов’язково на цьому загострити увагу.

  Які можуть бути види фільтрів?

  Як вибрати краплинну кавоварку

 • Нейлоновий. Цей тип найбільш часто зустрічається. І зазвичай присутній в комплекті кавоварки. Більшість користувачів вважають його постійним і експлуатують до повного зносу. Але потрібно враховувати, що якість приготованого в такому фільтрі через певний час погіршується. Хоч він і багаторазовий, але насправді його ресурс приблизно 60 циклів заварки.
 • «Золотий». Це різновид того ж нейлонового фільтра, але покрита захисним шаром нітриду титану. Особливістю його є дещо більш довга служба і легкість очищення. Однак переваги не особливо великі, а ось ціна може помітно збільшитися.
 • Паперові одноразові. Такі фільтри по праву вважаються найбільш практичними і екологічно чистими. Після кожного використання паперові конуси з залишками виробленого кавового порошку просто викидаються. Вони досить універсальні (відрізняються хіба що розміром), доступні і коштують недорого. Тільки не всі хочуть їх додатково закуповувати і воліють до останнього користуватися постійним фільтром. Паперовий фільтр краще, але глобального відмінності між ним та іншими видами не особливо помітно.
 • Як вибрати краплинну кавоварку

  Спеціальні функції крапельних кавоварок

  • захист від можливого переливу. У разі наповнення колби до максимального рівня пристрій автоматично припиняє роботу;
  • рухома кошик фільтра. Для доступу до фільтруючому елементу вона просто відсувається в сторону. Така конструкція помітно спрощує засипку меленої кави;
  • підігрів. Фактично всі краплинні кавоварки забезпечуються спеціальним столиком для автоматичного нагрівання колби або чашок з готовим кави. Це дозволяє підтримувати температуру напою і зберігати його смак. Відключається ця функція зазвичай разом з усією кавоваркою, але для деяких моделей характерно автоматичне відключення підігріву після закінчення певного часу (орієнтовно через 3-5 годин);
  • автоматичне дозування. Зручна функція, при використанні якої стає реальним оптимізувати співвідношення кави і води в свіжозаварений напій.
  • вибір потрібної фортеці. Ця функція дозволить коригувати смак кави завдяки можливості виставити бажану ступінь міцності готового напою. Більшість таких кавоварок підтримують два режими приготування: міцний або «м’який» смак. Зміна властивостей кави може досягатися або корекцією потужності, або зміною шляхи для проходу води через фільтр. Збільшення потужності забезпечується включенням додаткового елемента нагріву;
  • наявність шкали відповідності. Простий, але ефективний спосіб оптимізації кількості, що засипається меленої кави для приготування бажаного об’єму напою.
  • програмований таймер включення. Присутність даної функції робить можливим встановити конкретний час, у яке хочеться отримати свіжоприготований ароматний кави. Наприклад, з вечора можна заповнити кавоварку всім необхідним і виставити таймер, а вранці в зазначений час машина зробить все сама і її власнику залишиться тільки насолодитися готовим свіжим напоєм;
  • вибір потрібного числа чашок кави. Виходячи з кількості людей, присутніх за столом, можна перемикачем встановити потрібну кількість чашок, зберігаючи при цьому звичну ступінь фортеці. В залежності від вибраного положення перемикач коригує швидкість проходження води крізь фільтр і тим самим підтримує ступінь її насичення від меленої кави;
  • індикація температури готового напою на глечику. Завдяки такому додатком завжди можна розуміти дійсно гарячий кави знаходиться всередині. Червоний індикатор означає, що температура напою вище ніж 65°C. А, отже, кава досить гарячий і абсолютно придатний для вживання. Чорний колір індикації говорить про зниженні температури напою нижче показника в 65°C і такий напій можна вважати занадто холодним;
  • у деяких преміальних крапельних кавоварках може бути вбудована кавомолка. Корисне доповнення, оскільки справедливо вважається, що кращий і більш ароматна кава виходить з кавових зерен, які тільки що змололи.

  Визнані переваги кавоварок крапельного типу

  Відео: Відео-огляд краплинної кавоварки Delfa DCM-622


  Для даного типу кавоварок характерно безліч різноманітних переваг перед іншими конструкціями.

 • Невисока ціна. У порівнянні з ріжковими і капсульними різновидами кавоварок краплинні набагато більш доступні для домашнього застосування більшості користувачів.
 • Простота і легкість використання та догляду. Пристрій і принцип роботи зовсім нескладні. А тому, експлуатація і обслуговування також не складе труднощів. Досить залити потрібну кількість води, засипати мелену шкірі і натиснути кнопку.
 • Можливість приготування більшої кількості порцій. Ароматним напоєм можна насолоджуватися всією сім’єю або колективом, якщо вона використовується в офісі.
 • Наявність підігріву. Це дозволяє за один раз приготувати велику кількість напою і вживати його тривалий час, не завантажуючи кожен раз в кавоварку інгредієнти.
 • Крім кави, запросто можна заварити і чай.
 • В приготованому в крапельної машині кави не залишається гущі.
 • Очевидні недоліки крапельних кавоварок

  Немає абсолютно нічого ідеального в цьому світі. А тому і машин крапельного типу присутні і свої недоліки. І слід врахувати, вибираючи кавоварку.

  • необхідно періодично замінювати фільтри. Навіть якщо вони здаються постійними, їх ресурс обмежений;
  • потрібно мити пристрій після кожного використання;
  • не дуже міцний і іноді недостатньо гарячий свіжоприготований кави. Тут «на любителя». Велика витрата меленої кави. Не дуже зручний любителям елітних сортів;
  • не вийде досягти тієї кремовою пінки, яка властива кавоварки еспресо. Та й приготування «капучіно» з допомогою збивання молока пором для такого типу пристроїв недоступно.
  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.