Як вибрати кавовий сервіз

Справжні поціновувачі кави виправдано вважають, що для того, щоб повною мірою відчути смак і аромат цього напою, його необхідно пити тільки з посуду, що входить до складу кавового сервізу. Спочатку каву пили із звичайних чашок, але з ростом популярності напою, навколо нього стали складатися певні традиції, одна з яких – це наявність певного набору посуду у справжніх знавців стародавнього напою.

Великою популярністю користуються порцелянові сервізи, які ніколи не вийдуть з моди т. к. наявність в сім’ї набору посуду з цього благородного матеріалу вказує не стільки на спроможність, скільки на наявність витонченого смаку й уміння цінувати красу. Асортимент порцелянових сервізів в магазинах зараз дуже широкий, починаючи від самих бюджетних наборів і закінчуючи елітними сервізами з англійської порцеляни «Royal Buckingham» rbuckingham.com.ua/katalog-farforovye-servizy/, виготовленого згідно віковим традиціям і розписаними вручну.

З цієї статті ви дізнаєтесь: що входить до складу кавового сервізу, як вибрати кавовий сервіз, які бувають кавові сервізи.

Зміст:

 • Що входить до складу кавового сервізу?
 • Як вибрати кавовий сервіз?
 • Сервіз із скла
 • Кавовий сервіз з фарфору
 • Кавовий сервіз з кераміки
 • Срібний кавовий сервіз
 • Кавовий сервіз з нержавіючої сталі
 • З цим читають:

до змісту ↑

Що входить до складу кавового сервізу?

Як правило, кавовий сервіз містить такі предмети як:

 • кавник;
 • одна або кілька кавових чашок;
 • блюдце;
 • турка;
 • молочник;
 • цукорниця;
 • кавові ложечки;
 • піднос.

Вишукані сервізи доповнюють спеціальною скринькою для кавових зерен або меленої кави.

до змісту ↑

Як вибрати кавовий сервіз?

Вибір кавового сервізу – заняття не просте. В першу чергу треба враховувати, на яку кількість персон він розрахований. Звичайно сервізи виготовляють на 6-12 персон. Другий критерій при виборі – це матеріал, з якого виготовлений кавовий сервіз. Найчастіше використовують скло, порцеляну, кераміку, нержавіюча сталь. Дорогі і розкішні набори роблять зі срібла.

до змісту ↑

Сервіз із скла

Головним достоїнством скляних кавових сервізів є доступна вартість при відмінному зовнішньому вигляді. Якість скла в такому наборі можна визначити, злегка простукуючи кожен предмет олівцем. Якісний матеріал дасть чисте і дзвінке відлуння. При наявності будь-яких дефектів, як зовнішніх, так і внутрішніх, звук буде глухим.

до змісту ↑

Кавовий сервіз з фарфору

Сервізи з порцеляни мають відмінний, презентабельний вигляд. Фарфор добре тримає тепло і при цьому мало нагрівається, що не маловажно для утримання чашки з гарячим напоєм в руках. Предмети в якісному фарфоровому кавовий сервіз не повинні мати нерівностей. Тільки високоякісний фарфор має абсолютно гладку поверхню. Також якість матеріалу можна перевірити, обережно постукуючи предмети, при цьому ви почуєте легкий і ніжний дзвін.

до змісту ↑

Кавовий сервіз з кераміки

Керамічні кавові сервізи позбавлені тієї витонченості, які мають скляні та порцелянові. Тут на першому місці – елементарна практичність і невисока вартість. При виборі кавового сервізу з кераміки, його якість можна перевірити за ободкам – відсутність глазурі на ободках зворотного боку предметів говорить про гарному якості матеріалу.

до змісту ↑

Срібний кавовий сервіз

Найблагородніший і дорогий набір кавового посуду. Кавові сервізи з срібла мають прекрасний вигляд, володіють довговічністю і практичністю. Матеріал, з якого виготовлені такі набори, передбачає, що срібні кавові сервізи мають високу вартість.

до змісту ↑

Кавовий сервіз з нержавіючої сталі

Кухонне начиння і посуд, виконана з нержавіючої сталі, дуже популярна. Це також справедливо і для кавових сервізів. Сервізи з харчової нержавіючої «сталі» володіють високою надійністю і практичністю при розумній вартості. Крім того, є клас сервізів з нержавіючої сталі з сріблення. Такий набір за зовнішнім виглядом мало відрізняється від більш дорогого срібного.

Перед тим як вибрати кавовий сервіз, потрібно добре зважити, як відповідає матеріал, з якого виготовлений сервіз, вашим вимогам до практичності й естетичності.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.