Як вибрати кавоварку

Справжні любителі хорошої кави вважають за краще насолоджуватись напоєм не тільки в кав’ярнях, але і вдома. Але як вибрати кавоварку, щоб вона максимально підходила під ваші вимоги? Розглянемо різні параметри, на які слід орієнтуватися при покупці кавомашини.

Як вибрати кавоварку

Продуктивність

Цей параметр залежить від таких показників, як об’єм ємності для меленої кави і води, потужності нагрівального елемента. В домашньому використанні не має сенсу гнатися за високою продуктивністю. Потужність сама по собі на смак напою не впливає, а приготування 20-30 чашок в день цілком достатньо для цілої родини завзятих кавоманів.

Спосіб заварки

Як правила, в машинах для приготування кави встановлюють або краплинний, або еспрессо тип заварки. У першому випадку передбачається, що окріп дуже повільно протікає крізь фільтр і резервуар з кавою, збираючись у спеціальному чайнику. Даний спосіб добування ароматичних масел і кофеїну не дуже ефективний, проте у нього є перевага – не треба стежити за процесом приготування напою.

Еспресо-машина – це вже зовсім інше. Кава в них готується за допомогою струменя пари під тиском від 3 до 20 бар. Так чим вище створюваний тиск, тим більш міцним і ароматним вийде напій, але і вартість кавоварки теж збільшується пропорційно цим показником.

Види кавових напоїв

Крім звичайного чорного кава в кавомашині можуть бути функції приготування:

  • еспресо;
  • еспресо-макіато;
  • латте;
  • капучино.

Особливо потрібно відзначити можливість приготування капучіно. Для цього кофемашину оснащують спеціальним приладом під назвою капучинатор, який збиває молоко під дією пари. Капучинаторы бувають автоматичними і ручними, що, як ви самі розумієте, впливає на зручність і швидкість приготування, але не на смакові якості утворюваної піни.

Кофемолка

Жорна для кавоварок виготовляються з кераміки або із сталі. Керамічні ножі характеризуються більш тихою роботою і здатні зберегти властивості мелених зерен, оскільки під час роботи не нагріваються. Але вони досить крихкі і вимагають регулярного догляду.

Сталеві жорна надійніше і дешевше, але вони сильно шумлять під час роботи. Сучасні моделі кавоварок оснащують електричними приводами з захистом від пошкоджень і перегріву, що за великим рахунком зрівнює функціональні можливості кофемолок з керамічними і сталевими ножами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.