Як вибрати кавоварку ріжкового типу

Перед тим, як вибрати кавоварку ріжкового типу необхідно вивчити їх основні параметри, щоб зіставити з бажаними функціями і характеристиками.

Як вибрати кавоварку ріжкового типу

Принцип роботи

Так як ріжкові кавоварки припускають використання мелених кавових зерен в процесі приготування кави їх назвали еспресо кавоварки. А назва «ріжкові» було отримано з-за конструктивної особливості у вигляді наявності рожков.

Процес приготування кави

Все банально просто:

  • У тримач то пак ріжок, поміщається фільтр з нормуванням кавовій порції на 1 або 2. Мелена кава засипається мірною ложкою. Вміст ріжка ретельно утрамбовується. Тримач вставляється в кавоварку. Еспресо починає варитися.
  • З резервуара вода потрапляє в бойлер, де швидко відбувається нагрів і вода триває цими днями під тиском через мелену каву.
  • В результаті ви отримуєте міцний напій з характерною піною.

Завдяки високому тиску на виході з кавоварки виливається кави з максимальними характеристиками по міцності і аромату. Також, високий тиск на 25% эстрагирует субстанції кави, замість звичайних 15-18%, що знижує коферасход на 1/3.

Принципи вибору

У дешевих моделях застосовуються кофемешки з порошковим кави. При цьому кава втрачає свій аромат оскільки для безпосереднього приготування мішок слід розігріти під високим тиском. На сьогоднішній день у кавоварках тиск дорівнює 3,5 бару потужністю 1000 Вт. На приготування 1 порції кави піде 2 хвилини.

У більш дорогих кавоварках тиск досягає 15 бар. У них є будований електромагнітний насос і термоблок, який нагріває воду до 84-95 градусів. В даному механізмі створюється ароматний кави за рахунок проштовхування частинок порошку через фільтр. Потужність таких моделей від 1000 до 1700 Вт. Швидкість приготування становить не більше 30 сек.

Важливий також при виборі матеріал, з якого виготовлений ріжок, це може бути метал або пластик. Так як метал нагрівається краще, рекомендується віддати перевагу йому. В пластиковому ріжку вийде більш кислотний відтінок смаку і кава буде водянистим. Обсяг кавоварки стандартного класу при тиску до 4 бари передбачає резервуар для води на 0,2-0,6 л, що, за великим рахунком, зовсім небагато. Кавоварка більш високого класу, наприклад на 15 бар надає ємність у 1,5 л води.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.