Як вибрати кавомолку і які бувають види

Як вибрати кавомолку і які бувають види

В домашніх умовах можна використовувати кавомолки двох видів: ручні і електричні. Прилади, що працюють від мережі бувають з ножами-подрібнювачами або з жорнами-подрібнювачами. Як вибрати кавомолку для дому? Потрібно спиратися на свої пристрасті у вживанні напою. Якщо людина п’є каву малими порціями і не часто, готує його в турці, йому підійде прилад з ножами. Коли ж кави вживається часто і багато, краще обзавестися жерновий електричної кавомолкою. Вона подрібнює зерна в однорідний порошок, який добре варити в гейзерних або експрессо-кавоварках.

Ручна кавомолка

Переваги ручних кофемолок в тому, що вони не перепалюють зерна при подрібненні, на відміну від електричних. Ці прилади найчастіше оснащені жерновым механізмом, і в більшості моделей можна вручну виставити товщину щілини між ними. Тим самим вибирається калібр помелу.

Ручна кавомолка може бути європейського та східного типу. Перші виглядають як дерев’яні коробки з висувним шухлядкою, в який і сиплеться перемелений кави, наприклад – Zeller 19821. Другі завжди мають вигляд циліндра (керамічного або металевого), наприклад – Kaiserhoff 9940, ручна кавомолка «Прованс» та ін.

Електрична кофемолка

Ножові електричні кавомолки оснащені ножами, які поміщені в ту ж ємність, куди засипаються зерна. Принцип дії простий: ножі обертаються, тим самим подрібнюючи кави на дрібні шматочки. Потрібно пам’ятати, що за один раз в ємність можна засипати від 40 до 120г зерен, тоді як на одну порцію напою потрібно всього 7г. Тому, при виборі даного виду кофемолок потрібно враховувати їх місткість. Оптимальною потужністю для жерновых кофемолок вважається 180Вт. Деякі прилади оснащені подвійними ножами (Zauber X 480), що збільшує швидкість помолу, похилим дном (Bosch MKM 6000), а також регулятором ступеня помолу (Delonghi KG 30).

Жорнові електричні кавомолки подрібнюють зерна за рахунок перетирання між двома поверхнями. Сучасні прилади пропонують до 14 рівнів ступеня помелу. Порівняно з ножовими кавомолками, жорнові оснащені дозуючим механізмом, завдяки чому можна вибирати обсяг кави, необхідної для того чи іншого кількості порцій напою. Потужність таких кофемолок коливається від 250 до 300Вт. Найпопулярніші моделі – DeLongi KG 89, Vitek VT-1548, Dex DCGM 12 та ін. На фото представлені різні види електричних кофемолок.

Ціна кавомолки VT-1542 від 800 до 1100 руб.

Як вибрати кавомолку і які бувають види

Як вибрати кавомолку і які бувають види

Ціна Bosch MKM 6003 від 650 до 1300 руб.

Як вибрати кавомолку і які бувають види

Як вибрати кавомолку і які бувають види

Більш дорога ножова кавомолка bork j-700, ціна починається від 3300 руб.

Як вибрати кавомолку і які бувають види

Кавомолка жорновий bork j-701 ціна від 6000 руб

Як вибрати кавомолку і які бувають види

 

Кавомолка ручна або електрична. Робимо вибір

Ручні кавомолки підходять для тих поціновувачів напою, які люблять сам процес приготування і їм подобається робити це вручну. До того ж ці прилади, як вже згадувалося, не перепалюють зерна, напій виходить з чистим смаком та ароматом, не гірчить. Електрична кавомолка з ножами може також використовуватися для подрібнення не тільки каву, але і інших продуктів, тому багатьом може стати в нагоді в господарстві. Жорнові ж прилади дрібнять як порційно, так і у великих обсягах, тому згодяться в сім’ях або колективах, де напій вживається часто і у великих обсягах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.