Як варити каву

Як варити каву? Таким питанням задаються ті, хто звик до розчинну каву, але хоче спробувати напій з натурального меленого кавового зерна. Для того, щоб правильно зварити смачний і ароматний кави, в першу чергу необхідно вибрати ступінь помелу зерен. Розрізняють три основних види помелу – великий, середній і дрібний. Перші два використовують для приготування кави в компресійних і крапельних кавоварках, а так само у френч-пресі і гейзерних кавоварках. Дрібний помел підходить для варіння напою в турці. Крім того, існує ще один вид помелу, спеціально для приготування кави еспрессо. Він так називається fine espresso grind, розмір його часток менше середнього, але більше дрібного помелу.

Зміст:

  • Як варити каву в кавоварці.
  • Як варити каву в гейзерній кавоварці.
  • Як варити каву в турці.
  • З цим читають:

до змісту ↑

Як варити каву в кавоварці.

Для приготування кави в кавоварці, в першу чергу треба знати інструкцію користування до неї. Найбільше поширення отримали кавоварки крапельного типу, які ще називають фільтраційними. Найчастіше вони являють собою скляну колбу на електричному нагрівачі, в яку збирається (капає) готовий напій. Для приготування кави в такій кавоварці потрібно насипати мелену каву в фільтр, попередньо переконавшись, що він не забитий. За необхідності його потрібно промити або замінити на новий. Налити в ємність воду з розрахунку 200-250 мл на 2 чайні ложки меленої кави. Воду бажано брати відфільтровану, для уникнення попадання домішок, які можуть зіпсувати смак напою.

Як варити каву

Після включення кавоварки готовий напій краплями стікає в скляну колбу. Коли вода закінчується, телефон автоматично вимикається і переходить в режим підігріву, що дозволяє довгий час тримати кави в гарячому вигляді.

до змісту ↑

Як варити каву в гейзерній кавоварці.

Для того, щоб зварити каву в кавоварці гейзерного типу, потрібно розкрутити кавоварку і в нижню частину апарата налити воду до необхідного рівня. Тут треба зауважити, що гейзерні кавоварки повинні працювати при повному завантаженні, тому якщо вона розрахована на 2 чашки кави, то і потрібно варити 2 чашки.

Як варити каву

Насипати в фільтр кава великого помолу до краю. У разі потрапляння частинок кави на обідок фільтра, то його потрібно очистити. Після цього, враховуючи, що кава тут готується під надлишковим тиском пари, щільно зберіть кавоварку і поставте на маленький вогонь або включіть в електромережу (якщо кавоварка електрична). Коли кава буде готовий, то агрегат автоматично вимкнеться. У разі, якщо напій готується на вогні, то почувши характерне шипіння, кавоварку потрібно відразу зняти з плити не дозволяючи кави кипіти.

до змісту ↑

Як варити каву в турці.

Справжні гурмани віддають перевагу варити каву в турці. Вона ще має назву – джезва. Не малу роль в якості готового кава при цьому способі приготування відіграє правильний вибір джезви. В першу чергу – це матеріал, з якого вона виготовлена. Кращими вважаються турки з глини, яка надає особливий запах напою. Але на відміну від турків, виготовлених з іншого матеріалу, глиняний бажано використовувати для варіння кави одного сорту, тому-то глина довго зберігає запах попереднього сорту кави. Ще один аспект, що впливає на смак кави в турці – це ширина шийки. Воно повинно бути вузьким. Таке горлечко в процесі приготування перешкоджає випаровуванню ароматних ефірних масел, які впливають на смак і запах напою.

Як варити каву

Один з простих рецептів приготування кави в турці. Спочатку її потрібно трохи нагріти на вогні, насипати 1 чайну ложку меленої кави тонкого помелу. Ще раз підігріти, залити холодною водою і перемішати. Поставити на маленький вогонь. Як тільки кава почне закипати, турку зняти з вогню, образовавшую пінку розкласти ложечкою по чашках, які налити готовий кави. Після приготування турку завжди слід вимити.

Як бачите, в питанні «як варити каву» немає нічого складного.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.