Як варити каву в мікрохвильовці

Іноді вранці зовсім немає часу постояти над плитою чекаючи приготування смачної кави в турці. Для такої ситуації і придумали, як варити каву в мікрохвильовці. За лічені хвилини можна приготувати напій, використовуючи цю побутову техніку. Щоб заварити каву цим способом, вам потрібні: 2-3 чайні ложки меленої кави, кружка і цукор за смаком.

Як варити каву в мікрохвильовці

Підготовка інгредієнтів

Для початку в кухоль потрібно налити холодну воду, вершки або молоко (за вашим смаком та уподобаннями). Рідина повинна заповнити обсяг гуртки на дві третини, тому ємність для створення напою треба взяти побільше, після чого перелити готовий кави в невелику кавову чашку. Щоб рівномірно розподілити нагрівання води можна взяти спеціальний посуд для СВЧ-печі.

Додайте 2-3 ложки меленої кави. Покладіть також відразу трохи цукру за смаком (але при бажанні це можна зробити і коли напій вже буде готовий). Рецепт можна урізноманітнити іншими інгредієнтами. Приміром, додати мускат, корицю, кардамон, ваніль або імбир. Не бійтеся експериментувати з різними смаками.

Кухоль з усіма компонентами краще накрити блюдцем, щоб кава не втік, після чого можна ставити її в мікрохвильову піч.

Налаштування мікрохвильовки

Встановити на мікрохвильовій печі максимальну потужність – 850 або 900, в залежності від можливостей вашої мікрохвильовки. Поставте на 2 хвилини. Однак для точного визначення часу приготування заздалегідь спробуйте різне нагрівання молока або води.

Якщо ви хочете приготувати каву на молоці, вам слід бути гранично обережними, оскільки молоко ризикує не тільки втекти, але і вибухнути. Справа в тому, що на поверхні молока часто утворюється щільна піна, яка обов’язково лопається. В даному випадку рекомендується все-таки ставити на одну хвилину, перевірити, зняти отриману пінку і доварити ще протягом однієї хвилини.

Будьте обережні, проводячи такі експерименти, оскільки у рідини в мікрохвильовій печі немає центрів кипіння, тобто звичні для нас бульбашки на поверхні. Таким чином, у вас вийде перегріта рідина з температурою більше ста градусів. А після того, як ви додасте в кухоль цукор або просто покладіть ложку, рідина може почати «булькати».

Після сигналу мікрохвильовки потрібно дістати кухоль, але будьте обережні вона дуже гаряча. Нехай кави трохи відстоїться, потім його можна з насолодою випити.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.