Як варити каву в кавоварці: поради приготування

Як варити каву в кавоварці: поради приготуванняВсім давно вже відомо, що найсмачніша кава виходить у кавоварках. Це найпростіший спосіб, який не потребує особливих зусиль. Але, як не дивно, тут теж є свої нюанси. Нижче ми пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями та порадами, як варити каву в кавоварці.

Найголовніша умова смачного напою – правильно підібраний кави. Його вибір залежить від типу вашої кавоварки. Для крапельних кавоварок підходить кави дрібного помелу, автоматичні можна засипати цілі зерна, вони самі їх перемелят, а для капсульних машин продаються спеціальні кавові капсули. Для кавоварок з фільтром підійде тільки кава середнього помелу, так як дрібний кави може забити фільтр і перешкоджати проходженню рідини через нього. В інструкції до кожної кавоварці знаходиться інформація, яка допоможе вам вибрати правильний помел.

Зміст:

  • Процес приготування
  • Відмінності в приготуванні кави
  • Відео рада

Як варити каву в кавоварці: поради приготування

Процес приготування

Потрібно правильно вставити в кавоварку фільтр, це, природно, лише в тому випадку, якщо він у вас одноразовий. Для кожної моделі потрібно підбирати свій фільтр, який підійде за розміром. Він не повинен ні кривитися, ні виступати по краях. Якщо у вас постійний фільтр, то його потрібно тільки періодично чистити.

Перед тим, як засипати каву в фільтр, вам потрібно визначитися з бажаною фортецею напою і потрібною кількістю. Звичайно, з розрахунку на одну чашку прийнято насипати одну столову ложку меленої кави. Його потрібно не утрамбовувати, а просто легко розрівняти ложкою. Ви можете варіювати кількість кави в залежності від вашого смаку. Якщо ви віддаєте перевагу більш слабкий напій, то насипте трохи менше, якщо міцний – більше. З часом ви зможете визначити ідеальне кількість кави саме для вас.

Далі в резервуар налити потрібну кількість води. Якщо ви її наллє менше, то кава вийде несмачним. Максимальну позначку також не можна перевищувати. Дуже важливо і якість води, вона обов’язково повинна бути чиста і холодна.

Для того, щоб кава був більш ароматним, потрібно обдати окропом чашу, в яку виливається готовий напій. Чашку, з якої ви будете пити, також варто помити гарячою водою. Ця маленька хитрість дозволить приготувати більш смачний і насичена кава.

Потім потрібно вставити на підставку колбу і натиснути кнопку пуску. Завжди слідкуйте, щоб колба і фільтр були встановлені на місці перед включенням. Коли напій перестане капати, ви можете приступати до його розпивання. У деяких моделях встановлена протикапельна система, яка дозволяє пити каву до того, як він приготувався повним обсягом. При використанні кавоварки завжди потрібно пам’ятати важливе правило – не можна відкривати кришку і діставати тримач фільтра в той час, коли вода під тиском проходить через каву. Не забудьте вимкнути після використання кавоварку.

Перед заварюванням нової порції, бажано відключити кавоварку хвилин на 5. Після використання потрібно викинути весь вміст фільтра і промити його.
Як варити каву в кавоварці: поради приготування

Відмінності в приготуванні кави

Кожен тип кавоварки використовує свій спосіб приготування ароматної і підбадьорливого напою. У крапельних або фільтраційних кавоварках виходить кава по-американськи. Ці кавоварки являють собою скляну колбу, встановлену на підставку з електричним підігрівом. Кава готується за допомогою повільного проціджування окропу через фільтр з кавою. Напій надходить в чашу краплями, максимально зберігаючи аромат і смак кави. Як тільки включається кавоварка, вода починає випаровуватися і надходить вгору по паровий трубці. Потім пара охолоджується, а вода конденсується і потрапляє у фільтр вже нагрітої до 98 градусів.

У ріжкових кавоварках готується кава по-італійськи, або еспресо, під якою назвою він відомий у всьому світі. Гарячий пар під тиском проходить через ріжок, який засипаний кави. Найголовніша умова смачного напою в рожкової кавоварці – навчитися правильно засипати і утрамбовувати кавовий порошок, він повинен бути насипано не занадто щільно, але і не занадто вільно.

У кавоварках гейзерного типу кипляча вода і пар піднімаються вгору кілька разів, проходячи через кавовий порошок. Розраховуйте на те, що кава в таких кавоварках виходить міцним, але не дуже ароматним.

При приготуванні кави в капсульної кавоварці не потрібно ніяких умінь. Ви просто обираєте кавову капсулу певної марки, яка підходить саме для вашої кавоварці, включаєте прилад і через хвилину вже насолоджуєтеся улюбленим напоєм.

Приготування кави в комбінованій кавоварці також досить просто, так як до еспресо додано кавомолка. Тому ви можете готувати каву, як з меленого, так і з зернового.

Автоматична кавоварка все робить сама: отсыпает потрібну кількість зерен, меле їх і варить. І це все відбувається за одну хвилину.

Знаючи особливості і правила приготування каву в кавоварці, ви зможете багато років насолоджуватися смачним напоєм у себе вдома.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.