Як варити каву в джезві

Існують різні способи приготування кави, проте тим, у кого немає досвіду, краще в першу чергу дізнатися, як варити каву в джезві. Навіть цей метод буває різноманітний по техніці виконання. Але має сенс вивчити для початку оригінальний спосіб приготування каву в джезві.

Як варити каву в джезві

Джезва

Джезвою називають самий старовинний посуд для приготування кави. Незалежно від того, що в даний час досить багато різних машин, які готують каву, джезва користується популярністю. Адже приготування каву в джезві дозволяє отримати на виході ароматний, густий і насичений напій. Іншою назвою даної посудини є турка.

Правила приготування каву в джезві

Є певні правила, яких потрібно дотримуватися, щоб напій вийшов воістину приголомшливим:

 • Каву треба брати дрібного помелу.
 • Вода, яку ви будете наливати в турку, повинна бути холодною, а ще краще крижаною.
 • Першим ділом треба розігріти в джезві воду, потім насипати туди каву.
 • Якщо ви хочете кави з добавками, то їх теж можна додати в посудину. В якості добавок, як правило, виступають прянощі і цукор за смаком.
 • Поки кава готується, кухоль їх якій плануєте пити напій слід трохи прогріти. Для цього в неї можна налити окріп, а перед переливанням каву в кухоль, вилити воду.
 • Під час приготування кави, на поверхні утворюється світла пінка, її треба знімати і розкладати в чашки.
 • Коли каву в джезві почне підніматися, його потрібно в останній раз перемішати і відразу ж розлити по чашках.
 • Якщо кава було приготовлено правильно, то в кожній гуртку буде видно тонка світла пінка, яка покриє всю поверхню. Необхідно пам’ятати, що не за яких обставин кави не можна кип’ятити.

  На замітку

  Натуральна кава являє собою мелені зерна кавового дерева, яке вирощують на плантаціях в жарких країнах світу. Справжня кава характеризується приємним смаком і ароматом. Деякі стверджують, що кава шкідлива для здоров’я людини, але насправді це не так. Завдяки вмісту в ньому кофеїну кави є прекрасним стимулятором діяльності мозку, а також сприяє підвищенню стресостійкості.

  Для правильного приготування кави в турці насамперед потрібно правильно підібрати інвентар. Рекомендується брати для приготування в джезві мелений кави дрібного помелу.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.