Як варити каву еспресо?

Еспресо, напевно, один з найбільш популярних видів кави в кав’ярнях всього світу. А як варити каву еспрессо в домашніх умовах? Якщо ви ще не знаєте відповіді на це питання, давайте подивимося, як приготувати свіжий «заряд бадьорості» за класичним італійським рецептом.

Як варити каву еспресо?

Правило чотирьох М

В Італії, на батьківщині цього чудового напою є особливо правило, яке називається «Правило чотирьох М»:

  • Mishella – це назва суміші кавових зерен, з яких готується справжній еспресо. Врахуйте, що якість зерен має велике значення, тому не намагайтеся заощадити на головному інгредієнти напою. Перше є основою успішного приготування чудового напою.
  • Maccinato – в перекладі на російську означає помел. Для приготування еспресо потрібно зробити дуже дрібний помел. Звичайно, краще, якщо ви самі смолотите кавові зерна в млині.
  • Macchina – кавоварка або кавоварка. Тут всього 2 основних і дуже важливих вимоги до даного апарату. На виході температура води повинна досягати 88-95 градусів, а тиск приблизно 9 атмосфер.
  • Mano – мається на увазі рука бармена (якщо переводити не дослівно). Це не тільки професіоналізм, але і настрій, і позитивна енергетика людини, який готує напій. Ваш гарний настрій передається разом з напоєм того, для кого ви готуєте.

Як зварити еспрессо будинку?

Першим ділом засипте зерна в кавомолку. Тепер налаштуйте грубість помелу. Не забувайте, що бункер для меленої кави повинен бути чистеньким. Спочатку закрутіть ручку регулятора грубості помелу на мінімальне положення, щоб при включенні кавомолки кави майже не мололся. Далі потроху починайте викручувати ручку назад, поки не мелену каву не стане сипатися. Так у вас повинен отримати самий дрібний помел.

Коли ви звикнете звертатися з регулятором, процес помелу не буде становити для вас праці.

Тепер насипте каву в ручку-тримач. Рекомендується заповнити його до самого краю, а потім потроху утрамбовувати мелену каву. В результаті у вас повинно вийде наповненість на ¾ об’єму. Далі вставляєте ручку-тримач в кавоварку і включаєте протоку кави. Кава повинна виливатися тонкої маслянистої цівкою. Якщо це не так регулюйте грубість помелу і виставляйте значення дозатора, поки не вийде, так як потрібно. По ідеї стаканчик еспресо на 80 мл наповнюється за 20-25 секунд.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.