Як смажити зелений кави

Більшість людей віддає перевагу обсмажувати зелений кави, щоб напій набув більш знайомий смак. Розглянемо, як смажити зелений кави.

Як смажити зелений кави

Шість кроків обсмаження кави

Насправді обжарювання кави зовсім не складна процедура, вже точно не складніше ніж посмажити насіння соняшнику або картоплю. Для отримання обсмажених зерен вам потрібно:

 • Першим ділом підготувати посуд для смаження. Для цієї процедури рекомендується взяти сковороду (бажано товстостінну і широку, приміром, чавунну), домашній ростер або деко. Промийте водою і ретельно висушіть. Теж саме зробіть і з дерев’яною лопаткою, якої планується перемішувати кавові зерна під час смаження.
 • Важливо заздалегідь подбати і про місце для охолодження підсмажених зерен. Найкращим варіантом буде лист фанери, але підійде і металевий лист.
 • Зелений кава також вимагає невеликої підготовки. Їх слід промити в проточній воді, таким чином, відійде частина лушпиння, яка нерідко трапляється в сирих зернах, а також позбавить їх від пилу і дрібного піску, які потрапляють до них під час транспортування. Хоч кавова лушпиння не заважає в обжарке, пісок і пил зіпсують жорна кофемолки. Промиті боби розкладають рівним шаром на шматок матерії без ворсу. Для прискорення їх просихання можна скористатися вентилятором.
 • Коли кавові зерна повністю висохнуть можна починати обсмажування. Перед цим, не забудьте включити витяжку і відкрити вікно. В процесі обсмажування виникає дим і утворюється приємний аромат, особливо виразно в кінці процедури. До речі саме аромат зерен і послужить сигнал про готовність продукту.
 • Зерна висипаються на деко або сковороду шаром в 2-3 зерна, запалюється невеликий вогонь. Відразу починайте помішувати. По закінченні декількох хвилин з’явиться аромат – значить, обсмажування завершена. Тушкуйте вогонь.
 • Зерна потрібно перекласти в прохолодне темне місце, де вони більш тривалий час зможуть зберегти свої смакові і корисні якості. Дочекайтеся остигання.
 • Додаткові рекомендації

  Обжарка зеленого кава дійсно схожа на процес обжарювання чорного, проте тут є деякі відмінності, про які слід знати:

  • зелений кава має смажитися на маленькому вогні;
  • зелений кава обсмажується приблизно 5 хвилин, до того, як з’явитися характерний запах чорної кави.

  Пам’ятайте також, що перемішувати зерна в процесі смаження необхідно обережно, щоб вони не обгорали, і при цьому не створювалося перешкода для прожарювання.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.