Як роблять сублімована кава. Виробництво сублімованого кави

Розчинна кава сьогодні дуже популярний, так як це продукт швидкого приготування, проте не багато хто знають, як роблять сублімована кава і в чому його відмінність від розчинного порошку. Виробництво сублімованого кави почалося з того, що розробники технології намагалися домогтися від розчинної кави такого ж прекрасного смаку і аромату, як у натурального. Давайте подивимося, що вони для цього зробили.

Як роблять сублімована кава. Виробництво сублімованого кави

Що таке сублімована кава?

Це один з видів розчинної кави. Нерідко, сублімована кава називають ще вымороженным. Зовні цей кава являє собою химерні частинки. Справа в тому, що в процесі виробництва кавові зерна проходять сублімацію. Сублімація – це технологія харчової промисловості, яка представляє собою видалення води з продуктів вакуумним методом.

Виробництво сублімованого кави

Кавові зерна обсмажують і дуже дрібно мелють. Отриману кавову борошно засипають у герметичні ємності, щільно закривають і ставлять варитися приблизно на 3 години. Пару, яка виходить з ємностей направляється по спеціальних трубах. Разом з пором виходять і ефірні масла, що містяться в кавових зернах, які потім з нього витягуються за спеціальною технологією вилучення масел.

Переварена кавова маса ставитися на заморожування. Це робиться дуже швидко і до дуже низької температури. Після чого рідина виморожується у вакуумі, процес приблизно такий же, як той, що відбувається з замороженими продуктами в морозилці холодильника, якщо їх туди покласти без упаковки вони висихають

Залишок маси, майже повністю позбавлений вологи, розбивається на маленькі шматочки – ті самі гранули у вигляді пірамідок, які ви бачите в банку на полиці в магазині.

Надання сублимированному запаху кави

Крім форми, продукту потрібно повернути ще й запах. Для цього гранули просочуються тими ефірними маслами, які були витягнуті з кавових зерен ще спочатку процесу обробки. Дуже часто, майже завжди, тільки ними ароматизація не обмежується – гранули забезпечують та іншими ароматизаторами.

Звичайний розчинний порошок проводиться під високим тиском, що руйнівно діє на молекули. Але, незважаючи на це, виробники стверджують, що сублімована кава набагато ближче за своїм складом до натурального, ніж розчинний порошок.

Такий складний процес проходить сублімований порошок, тому й коштує дорожче звичайного.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.