Як роблять розчинну каву

Розчинні вершки, розчинний чай, розчинна кава вже давно влаштувалися на полицях наших кухонь. А чи знаєте ви, як роблять розчинну каву і що саме криється за таким смаком, ідентичним натуральному і характерним ароматом? Вивчимо, що роблять для розчинення кави і як виготовляють розчинну каву.

Як роблять розчинну каву

Виробництво розчинної кави

Безперечно, кожна компанія-виробник має свої технологічні нюанси у створенні розчинної кави, які зберігаються в секреті, але існують і загальні поняття про процес виробництва. Як правило, беруться некондиційні для продажу в свіжому вигляді ламані зерна обсмажуються, розмелюють і варяться протягом декількох годин з тиском близько 15 атм. Таке ж робочий тиск у кавоварки-еспресо.

Таким чином, виходить кавовий екстракт, далі його фільтрують, щоб видалити осад і смоли. Подальший крок залежить від того, яке буде робитися кави. Для отримання порошкового каву або каву-спрею екстракт розпорошується в камері з інертним газом під високою температурою.

Якщо екстракт залишають сушитися при низькому тиску і потім утворився порошок обробляють парою під високим – ми отримуємо агломерований або гранульований кави. У підсумку, створюються коричневі грудочки з крупинок кави (гранули). Якщо кавовий екстракт відправляють на заморозку, а потім сушать при високих температурах у вакуумі, виходить сублімована кава в якості маленьких шматочків світло-коричневого кольору.

Смак, колір і аромат

Кожен з описаних варіантів вимагає відновлення аромату, смаку, а іноді і кольору. Зазвичай для цих цілей використовують штучні добавки і кавові масла, які виділяють з допомогою хімікатів з кавової ягоди або кавових зерен. Існує, правда, і органічний розчинну каву, який виробляють без використання хімії, просто варять кавовий екстракт, після чого він висушується. Такий кави коштує, зазвичай набагато дорожче.

На полицях у магазині можна також знайти розчинна кава без кофеїну. Можна сказати, що в його виробництві використовують найбільше хімії. Справа в тому, що для вилучення кофеїну з кави застосовують кислоти, від ортофосфорної до сірчистої. В даному випадку вугільна кислота вважається найбільш нешкідливою, а от з’єднання інших кислот, які залишаються в розчинній каві, токсичні і навіть канцерогенні.

За даними виробників масова частка безпосередньо зерен кави в порошку для розчинення всього 15-20%, решта 80% — це отримані з допомогою хімікатів смакові добавки, стабілізатори, ароматизатори, фарбувальні пігменти і консерванти.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.