Як роблять розчинну каву і деякі його види

Як роблять розчинну каву і деякі його видиРозчинна кава — це напій, який з’явився ще в 1899 році. Американський вчений Саторі Като винайшов технологію виробництва розчинного чаю, після чого таким же способом зробив розчинну каву. Вперше на ринку розчинна кава з’явилася в 1909 році, коли англієць Джордж Констант Вашингтон, очікуючи дружину в кафе, побачив, що на ложці з’явилася пил – конденсат кавових парів.

Розчинна кава у відомому нам вигляді з’явився тільки в 1938 році, коли бразильці вирішили законсервувати, і таким чином зберегти надлишки кавових зерен. В цьому їм допоміг швейцарський хімік Макс Моргенталлер. Але приготовлений його способом кавовий напій не справив успіху, а головні експерти в області кави заявили, що такий напій не смачний і видає ніякого приємного аромату. Але проблема з надлишками все одно залишалася, тому компанія Nestle приступила до виробництва відомого розчинної кави «Nescafe».

Зміст:

 • Загальне визнання
 • Технологія приготування
 • Види розчинної кави
 • Як і де п’ють розчинну каву
 • Відео екскурсія

Як роблять розчинну каву і деякі його види

Загальне визнання

Особливо популярним став розчинну каву під час другої світової війни, коли потрібно було робити все швидко і без всяких зусиль. А таку каву можна було приготувати, не виходячи з окопу. Американські солдати гідно оцінили такий кавовий напій і, повернувшись додому, вже не змогли жити без розчинної кави. Після цього, напій став більш популярний в Америці. Потім розчинна кава поширився по всьому світу.

Деякі стверджують, що розчинна кава дуже високої якості і, головне, швидко готується. Інші ж навіть в порівняння не ставлять такий напій з натуральним кави, і стверджують, що цьому кави далеко до заварного. Багато хто, хоч раз у житті замислювалися, розчинна кава готується з натуральної сировини або ж це хімія.

Що стосується якості розчинної кави, то на будь банку можна побачити надпити з кращих сортів арабіки. Але всі вже знають, що найчастіше для приготування розчинної кави робуста використовується саме, так як вона на багато дешевше. Арабіку вищих сортів, можна придбати на аукціонах, де вона розпродається великим компаніям, що спеціалізуються на виробництві кави в зернах вищої якості або ж меленої кави. Тим більше що робуста має більше кількість кофеїну, що підходить для виробництва розчинної кави.
Як роблять розчинну каву і деякі його види

Технологія приготування

Всі запевняють, що розчинна кава – це 100% кави. Можна розглянути етапи виробництва такого напою.

Для початку кавові ягоди очищають і залишають кавові зерна. З центнера ягід виходить близько 20 кілограм зерен. Після цього кавові зерна обсмажують і варять 4-5 години під тиском 15 атмосфер. Варити зерна потрібно до того часу, поки всі речовини не перетворяться в рідину. Потім отриманий екстракт необхідно охолодити, відфільтрувати і концентрувати випарюванням.

У процесі варіння більша частина ароматичних сполук випаровуються. Якимось чином ці аромати збирають і в кінці приготування розчинної кави, його наповнюють цими ароматичними екстрактами.
Як роблять розчинну каву і деякі його види

Види розчинної кави

Існує кілька видів розчинних кави:

 • Порошковий – це коли відфільтрований екстракт очищають, видаляючи всі нерозчинні речовини і смоли, а потім сушать при високих температурах в сушці. Після сушильної камери виходить порошок різної величини. Тобто варять дуже міцну каву, потім під паром висушують цей міцний концентрат і отримують порошок. Порошковий метод найбільш дешевий і розповсюджений.
 • Розчинна кава в гранула. Гранульована кава – це вже не порошок, який налипає на ложку, а спресований в невеликі грудочки парою. Від порошкового кави, гранульований відрізняється лише останнім етапом, так як після приготування збивається в гранули. Після того, як виходить порошок, його ще пропускають через пар, з-за чого частинки порошку склеюються в гранули.
 • Сублімована розчинна кава у вигляді кристалів, які мають чіткі межі. Сублімація – це процес зневоднення, коли продукти висушується у вакуумі. В кінці приготування кави наповнюють додатковими ароматизаторами. Таку каву досить дорогий, порівняно з двома попередніми методами. Сублімована кава найчастіше більше коштує, ніж натуральна кава. Завдяки такому методу виготовлення, зберігаються всі біологічні якості кави, а продукт виходить досить високої якості. Така кава дуже нагадує свіжий заварний кави.
 • Але, незважаючи на поліпшену технологію виготовлення, сублімована кава, все-таки, варять, і варять 3-4 години. Після цього і під тиском 15 атмосфер ніяк не може вийти продукт високої якості. Під час варіння все одно 50% кави розчиняється. Хоча і знайшли нові методи виробництва розчинної кави, але загальні смакові якості не змінилися. Так, аромат і смак трохи стали іншими, може бути навіть кращими, але нічого корисного в такому напої немає.

  Незважаючи на те, що який би спосіб виготовлення розчинної кави використовувався, його все одно роблять з більш дешевого сорти робусти. Робуста набагато витривалішими до кліматичних умов, ніж арабіка, тому і врожайність такого сорту набагато вище. Ще робуста має у своєму складі більше кофеїну. Бувають випадки, що розчинна кава роблять із суміші робусти та арабіки, але це дуже рідко.
  Як роблять розчинну каву і деякі його види

  Як і де п’ють розчинну каву

  Розчинна кава дуже популярний, але частка споживання кави в порівнянні з натуральним залежить від кавової культури тієї чи іншої країни.

  Проведені дослідження показали, що в Німеччині найбільше п’ють кава, а розчинна тут не користується великим попитом. У Скандинавських країнах також 75% населення вживає тільки натуральну каву. У Росії ж більше популярний розчинну каву. Найбільшими любителями розчинної кави є бразильці.

  Розчинна кава, так як і розчинні вершки, розчинний чай стали дуже популярні в нашому житті. Звичайно, так просто залити гарячою водою і отримати каву з вершками.

  Але мало хто замислюється, що п’є. Що ж, все-таки криється за цим смаком і ароматом, ідентичний натуральному? Кожен виробник має свої секрети, які нікому не розголошує. Звичайно, є деякі технологічні процеси, які використовують всі, бо це загальні технології.

  Існує ще один вид розчинної кава – це кава без кофеїну. Хоча кофеїну в такому напої трохи менше, цей спосіб є самим хімічним, тому що кофеїн витягується за допомогою кислот, таких як вугільна, ортофосфорна і сірчиста.

  У середньому загальна кількість натуральних кавових зерен в розчинній каві становить 15-20%, а решта – це хімічні добавки, ароматизатори, фарбувальні пігменти, консерванти і стабілізатори. Менше таких добавок є в органічному розчинній каві, а більше в безкофеиновом кави, який багато менш шкідливим із-за меншої кількості кофеїну.

  Головними перевагами розчинної кави є швидкість його приготування і набагато більший термін зберігання. Хоча, в наш час, зі швидкістю приготування можна посперечатися, так як в сучасній кавомашині приготувати натуральну каву можна за кілька секунд. Що гойдається довгого терміну зберігання, то це говорить про його ненатуральності. З чого ж насправді зроблений розчинну кави, її виробники ніколи не зізнаються.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.