Як роблять каву без кофеїну

Кожен, напевно, чув, що кава без кофеїну корисно, особливо для тих, хто сидить на дієті, але як роблять каву без кофеїну навряд чи вам відомо. Здавалося б поняття кави і кофеїн нероздільні, однак у сучасному світі можливо все, навіть те, про що десять років тому ніхто і не припускав.

Як роблять каву без кофеїну

Вилучення кофеїну

Зерна кавового дерева проходять складний процес для того, щоб з них витягли кофеїн. Першим ділом вони вимочуються у воді до м’якого стану, при цьому із зерен частково виходить кофеїн. Вода, що залишилася після вимочування кавових зерен з практичним всім кофеїном і основним кавовим ароматом, оброблятися особливою хімічною речовиною – ацетатом.

Збагачена ацетатом рідина підігрівається для того, щоб видалити цей самий розчинник (сіль оцтової кислоти) разом з кофеїном. Потім в утворену суміш повертають кавові зерна, щоб вони увібрали в себе якомога більше натурального аромату і смаку. В кінці обробки боби ретельно просушують. Кава називають каву без кофеїну, тільки в тому випадку, коли з нього вилучено більше 97% цієї речовини. У чашці об’ємом до 8 унцій (1 унція – приблизно 29,57 см3 ) кава без кофеїну міститься менше 5 мг кофеїну, на таку ж чашку з звичайним кави припадає понад 110 мг.

Інші особливості технології

Харчова промисловість, як і наука не стоїть на місці, і постійно розробляються все нові і нові методи вилучення кофеїну. Проте найскладнішою завданням є не отримання кофеїну, а повернення вже оброблених зернам їх натурального смаку і аромату. Саме у зв’язку з цим при обробці зерен не застосовується дистильована вода. Звичайна вода повніше передає аромат і смак натуральної кави.

Є ще два методу вилучення кофеїну з зерен – прямий і непрямий. У прямому передбачений безпосередній контакт кавових зерен з хімічними компонентами. Як ви вже здогадалися, непрямий передбачає контакт хімічних речовин тільки з водою, а не з кавовими зернами. Таким чином, виходить, що найбільш безпечним є непряме витяг із зерен кофеїну, так званий «Шведський Водний Процес». Так кофеїн отримують із зерен за допомогою вуглецю і активованого вугілля.

Тепер, володіючи цією інформацією, при покупці кави без кофеїну, зверніть увагу на те, який спосіб використовувався для обробки зерен. Можливо, вам теж здалося дивним спочатку видалення ароматичних і смакових якостей із зерен, а потім повернення їх кавою. Може одна чашка простого кави куди краще, ніж десять без кофеїну?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.