Як приготувати каву з ароматною піною у турці

Як приготувати каву з ароматною піною у турці

Зміст:
Кілька важливих моментів для приготування смачної кави в турці з пінкою

Кава по праву вважається найкращим ранковим напоєм. Цінителі скажуть, що найсмачніша кава виходить з мелених зерен, зварена в турці з приголомшливо смачною і ароматною піною. Щоб отримати такий напій, потрібно правильно його зварити.

Для того, щоб приготувати смачну каву в турці з пінкою потрібно:

 • Мелена кава – краще всього, якщо зерна кави змолоти перед самим приготуванням напою.
 • Турка
 • Чистий бутильована вода фільтрована або
 • По одній щіпці кориці і кардамона

Можна, за бажанням, взяти так само цукор, білий або коричневий, проте справжні цінителі вареної кави скажуть, що весь аромат напою розкривається тільки у випадку, якщо його не підсолоджують.

Пропорція кави і води може змінюватись, проте найкращим вважається поєднання 1 чайна ложка меленої кави на звичайну кавову чашку. Якщо брати більше кави – він стане міцнішою та придбаний більш терпкий смак.

Отже, щоб приготувати каву в турці з пінкою, в джезву засипають кава, спеції і цукор (якщо він використовується) і заливають все це чистою прохолодною водою. Потім турку ставлять на середній вогонь і варять напій під утворилася «кришечкою» з щільної піни до тих пір, поки рівень кави не почне активно підніматися. Коли цей процес лише розпочнеться, джезву знімають із вогню. Після того, як піна опуститься на свій початковий рівень, джезву повертають на вогонь і знову чекають початку підйому піни. Це дія повторюють кілька разів – чим більше, тим міцніше і смачніше вийде піна. Перемішувати кави, розбивати «кришечку» не можна – в цьому випадку напій просто покипить і не вийде таким, як треба.

Після того, як кава готова його розливають по чашках. Зварений таким чином каву в турці з пінкою буде ароматним і володіє своїм неповторним смаком, якого важко добитися від розчинних видів кави.

Кілька важливих моментів для приготування смачної кави в турці з пінкою

 • Каву треба брати тонкого помелу, або, якщо передбачається самостійне подрібнення зерен – не шкодувати часу на те, щоб кава вийшов дрібним. Великі частинки не віддадуть свій аромат і смак належним чином і значно зіпсують всю консистенцію напою.
 • Замість мелених спецій можна взяти цілі палички кориці і коробочки кардамону. Однак у цьому випадку потрібно стежити, щоб шматочки спецій не руйнували «кришечку» на каву.
 • Не варто варити каву в турці з пінкою на звичайній воді з-під крана – вона володіє неприємним запахом і смаком, які можуть сильно зіпсувати напій.
 • Повторювати процедуру скипання кави не варто більше, ніж 5 разів – інакше напій набуде гіркуватий, «пересмажену» смак і пінка стане занадто щільною.
 • Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.