Як приготувати каву рістретто

Зміст:
Спосіб приготування рістретто

Як приготувати каву рістретто

Інгредієнти:

 • Мелена кава – 8-10 г,
 • Очищена вода – близько 15 мл
 • Спосіб приготування рістретто

  Для рістретто я використовую суміш з трьох видів кави сорту арабіка середньої або сильної ступеня обсмажування. Таку суміш потрібно визначати на смак досвідченим шляхом, оскільки «про смаки не сперечаються».

  Як приготувати каву рістретто

  Далі, перемолу зерна кави, я розміщую їх у ріжок кавомашини і як можна сильніше втрамбовую, після чого, постукавши по рожку, прессую кавовий порошок вдруге. Потім необхідно «прогріти» кавоварку, кілька секунд проливаючи через неї гарячу воду в заздалегідь підготовлену товстостінну чашку. Чашка повинна бути зігріте – без цього рістретто буде приготований неправильно.

  Наступний дуже важливий етап, від якого безпосередньо залежать ароматичні властивості майбутнього напою – просочування каву водою. Тут все залежить від виду кавоварки, я заливаю кавову суміш, включаючи на пару секунд протоку. Є апарати, в яких замочування відбувається автоматично. В моїй кавоварці, як і в більшості з них, рістретто готується в режимі еспресо, під тиском в 9 бар.

  У той же час, існує два дуже важливих відмінності в одержанні даного виду кави: Як приготувати каву рістретто

  • час екстракції не перевищує 15 секунд
  • води в рістретто додається в два рази менше, ніж у еспресо.

  Особисто я ніколи не затримую» процес до 20 секунд, оскільки рістретто тим і відрізняється від інших способів приготування кави, що містить незначна кількість кофеїну, що за такий короткий час останній просто не встигає потрапити в напій. При цьому аромат варто просто неповторний, адже кавові масла, як раз навпаки, успішно насичують собою напій. Якісне і правильне приготування кави рістретто передбачає отримання на виході не просто густого і однорідного, але і досить гарячого, в 90 градусів, напою. Як приготувати каву рістретто

  Я ніколи не додаю в такій кави ні молоко, ні цукор, по-перше, тому що не люблю, а по-друге, культура вживання цього гіркого благородного напою не передбачає таких добавок. У той же час, не можна пити рістретто без води – він, як ні один інший вид приготованої кави, здатний викликати зневоднення організму.

  Слід випити кілька ковтків чистої холодної води до кавування, і один – під час останнього, оскільки рістретто насправді виходить дуже мало. Таким чином, не зашкодивши здоров’ю, можна додатково підготувати смакові рецептори до більш повного і гармонійного сприйняття смакових якостей «короля кави».

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.