Як правильно зварити каву

Чашка улюбленої кави вранці допомагає остаточно прокинутися і налаштуватися на робочий лад. Але якщо кава приготована неправильно, то підбадьорливий ефект буде не той, та й смак кави вийде не повний. Як же правильно приготувати каву, щоб отримати цей чудовий аромат і смак, який надовго зарядить вас енергією?

Кращий варіант – це заварювання кави в турці, хоча для цього потрібно більше часу і уваги в процесі приготування, ніж в кавоварці. Зерна кави рекомендується перемолоти безпосередньо перед варінням, і тоді смак і аромат готового напою буде насиченою. Взагалі, мелений кава зберігається тиждень без втрати своїх смакових якостей, тому краще купувати каву в зернах, а не мелений.

Традиційно вважається, що рецепт справжньої кави – це 2 чайні ложки на 100 мл води. На газовій плиті кава вариться на маленькому вогні, а на електричній, на мінімумі потужності. Як тільки почне підніматися пінка, то можна вимикати. Не потрібно кип’ятити кави, при кип’ятінні ефірні речовини починають руйнуватися. 90-95С – це та температура, при якій кави найбільш повно віддає свій смак.

Після того, як кава зварився, накрийте турку блюдечком – нехай він настоїться 3 хвилини. Потім можна додати в каві трохи холодної кип’яченої води (буквально пару-трійку крапель), для того, щоб осадити гущу. Наливаємо в чашку. Варто зауважити, що в каві все-таки залишаються не осаженные крихти, що надає йому характерний гіркуватий смак. Спробуйте наливати напій через дрібне ситечко, смак трохи зміниться – стане більш м’який.

Після вживання кави обов’язково відразу вимийте турку і чашку, намагайтеся не використовувати миючі засоби, щоб не залишався їх запах у посуді. Краще всього мити посуд для кави з милом або содою.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.