Як правильно зберігати мелену каву

Напевно, у кожного виникали ситуації, коли купили хороший кави, а через кілька днів він уже видихся. Якщо знати, як правильно зберігати мелену каву, щоб зберегти аромат і смак, то дана проблема виникати не буде. Запам’ятайте головне правило зберігання кави: необхідно обмежити його взаємодію з повітрям.

Як правильно зберігати мелену каву

Що відбувається з кавою при контакті з повітрям?

Повітря негативно впливає на каву:

  • Видихається аромат;
  • Відбувається випаровування кавових масел, які найбільше цінуються в кавовому напої та надають його смак насичений і багатий відтінок;
  • Сам кавовий порошок швидко вбирає вологу і псуватися;
  • Вбирається не тільки вологу, але й сторонні запахи, що змінює аромат і псує його;
  • При заварюванні утворюється нестабільна і тонка піна (з-за вивітрювання газів з кавового порошку).

Після такого впливу повітря кавовий напій виходить зі слабким ароматом, середньої консистенції і слабкими відтінками смаку.

Зберігання кави

Щоб запобігти всі ці негативні процеси слід знати і дотримуватися основні правила по зберіганню кави:

  • Каву необхідно зберігати окремо від усіх інших продуктів, оскільки він дуже швидко і легко вбирає в себе інші запахи. Краще навіть створити окремий ящик, шафка або полицю для зберігання кави;
  • Бажано підтримувати однакову вологість і температуру повітря в приміщенні і сховати каву від дії прямих сонячних променів.

Є також додаткові правила щодо зберігання меленої кави:

  • Безумовно, для приготування кавових напоїв рекомендується молоти каву безпосередньо перед варенням. Однак, якщо у вас немає можливість розмолоти кавові зерна в домашніх умовах, то мелена кава рекомендується вийняти з упаковки і розділити на одноразові порції. Зберігати маленькеи пакетики з кавою бажано в холодильнику в герметичній тарі: залізної чи скляній банці. Максимальний термін зберігання меленої кави дорівнює семи дням.
  • У закритій вакуумній упаковці мелена кава може зберігатися до року.

Таким чином, виходить, що краще всього купувати каву в вигляді маленьких порцій, а ще краще брати кавові зерна і молоти їх перед приготуванням кави, що дозволить уникнути довгого зберігання. При дотриманні вищеописаних правил зберігання кави, ви збережете більш тривалий час його аромат і смакові відтінки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.