Як правильно варити мелену каву

Існують деякі основні правила, як правильно варити мелену каву. Головне – ніколи не кип’ятити кави, якщо для заварювання використовується турка. Не менш важливий і такий принцип – для вашого напою краще всього брати свіжомелену каву, оскільки через час він досить швидко втрачає свій смак і аромат. Також обов’язково дотримуватися правила утримання посуду, в якій готується напій, в чистоті. Тепер можна розглянути інші тонкощі, як варити мелену каву, використовуючи різноманітні методи приготування.

Як правильно варити мелену каву

Кавоварка і кави

Приготувати каву в кавомашині дуже просто. Все, що вам потрібно зробити, це завантажити кави в спеціальну ємність і вибрати спосіб заварювання кави. Кілька хвилин подумати про плани на день і забрати свій напій з піддону після сигналу кавомашини. В даному випадку необхідно тільки підібрати сорт кави і тонкість його помелу.

Кавники і мелену каву

Для заварювання кави цим способом вам також не доведеться докладати особливих зусиль. Необхідно засипати каву в кавник (з розрахунку кількості готових порцій і кількості води, що заливається), залити гарячою водою, обов’язково проконтролювати, щоб вона не кипіла в цей момент і знову почекати пару-трійку хвилин, поки заварюється кава. Точний час залежати від методу помелу кави – натуральна мелена кава середнього помелу заварюється швидше, порівняно з кави грубого помелу.

Турка та кави

Даний метод варіння кави вимагає вже більше зусиль і старань, починаючи від вибору судини і закінчуючи приготуванням напою. Турка повинна бути виконана з міді і з срібним покриттям усередині. А ось натуральну мелену каву треба брати або молоти до надтонкого помелу. У турку засипається необхідну кількість кави, заливається водою і ставити на конфорку. До речі на Сході замість вогню використовують золу або гарячий пісок.

Тут потрібно згадати найголовніше правило, описане вище: треба простежити, щоб кава не закипів. Найкраще зробити таким чином: як тільки ви побачите, що кавова кірка починає підніматися, зніміть турку з вогню, після чого знову поставте на вогонь і повторіть так ще 2-3 рази. В результаті таких маніпуляцій кави вийде дуже ароматним.

Існує безліч посібників правильного приготування кави, але самим головним у процесі є ваш навик і настрій, тому під час приготування кави думайте про щось хороше, тоді у вас обов’язково вийде смачний напій.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.