Як правильно варити каву

Багатьох цікавить, як правильно варити каву, щоб він вийшов міцний, ароматний і густий. Кава здатна підняти настрій і прогнати сон, саме за ці якість напій цінується у всьому світі. Розглянемо технологію приготування смачної кави.

Як правильно варити каву

Скільки варити каву

Для початку турку слід трохи прогріти – для цього її обполіскують окропом. Після цього насипають потрібну кількість кави. Як правило, це 2 чайні ложки на 100-150 мл води. Після цього кава заливається холодною водою, при цьому потрібно постаратися, щоб на поверхні води не було порошку. Пам’ятайте також і про те, що для приготування кави потрібно використовувати чисту воду.

Тепер треба підігріти воду, але не дуже швидко. Напій треба довести до кипіння, але не кип’ятити. Як тільки ви побачите, що піна піднімає до краю посуду, турку відразу ж треба зняти з вогню. Трохи почекайте, щоб гуща осіла, і подавайте каву на стіл.

Для прискорення процесу осідання можна капнути кілька крапель холодної води, але вона обов’язково повинна бути кип’яченою.

Якщо ви не хочете возитися з попередніми кип’ятінням, можна трохи змінити процес приготування кави. Для цього в турку заливається холодна вода, доводиться до кипіння. Потім її знімають з вогню і швидко додають каву, розмішуючи до утворення густої піни. Коли піна осідає турку треба знову поставити на невеликий вогонь і довести до моменту, коли пінка «задихає». Так повторюють 3-4 рази, за рахунок чого в кавовій пінці скупчуються смакові і ароматичні речовини.

Кава по-східному

Для приготування кави вам знадобиться турка – конічної форми посудина з довгою ручкою. Кава рекомендується брати дрібного помелу. У турку насипається каву і цукор, все заливається водою і повільно нагрівається на невеликому вогні. Як тільки ви побачите, що піднялася піна турку треба зняти з конфорки, акуратно, щоб на поверхні кави залишився шар піни. Кава повинна деякий час залишатися всередині джезви, прикритий піною, як кришкою. Повторіть весь процес нагрівання ще 2-3 рази.

Приготування кави по-бразильськи

У Бразилії каву готують по-своєму. Для початку мелену каву засипають на дно турки, потім його заливають киплячою водою, перемішують і фільтрують в посудину, попередньо ошапернный окропом.

Є ще багато способів приготування кави, з додаванням інших інгредієнтів і прянощів. Експериментуйте і вивчайте нові методи створення смачного напою!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.