Як правильно ставити наголос у слові латте, писати капучіно і схиляти бариста

Як правильно ставити наголос у слові латте, писати капучіно і схиляти бариста

Як правильно ставити наголос у слові латте, писати капучіно і схиляти баристаЯк ми любимо в погожий теплий день присісти на терасі кафе і охолодитися кави-глясе, або в морозну холоднечу погрітися в затишній кав’ярні з айріш кава. Заглянувши в меню, можна побачити стільки слів іноземного походження, що виникають сумніви, як говорити правильно. В допомогу всім любителям російської мови ми пропонуємо пам’ятку для тих, хто хоче зробити замовлення.

Латте – правильно ставити наголос у слові лАтте на перший склад. Тут діє правило мови джерела. До нас прийшло це слово з італійського означає – «кава з молоком». В Італії наголос ставиться саме на перший склад, таким чином правильно говорити лАтте.

Капучино – пишеться це слово без будь-яких подвоєних букв, тобто варіанти капучіно, капучіно або капучино – невірні. Помітивши таке написання меню, можете сміливо вказувати на помилку.

Глясе – походить від французького glacé — крижаний, заморожений. Пишеться з однією буквою “с”. Так називають освіжаючий холодний напій на основі кави з додаванням морозива.

Тірамісу – згідно орфографическому словником, наголос ставиться на останній склад: тірамісу. Запам’ятати це легко, якщо знати його походження. В італійському тірамісу складається з трьох слів: tira mi su. Перекладається як «тягни мене нагору» або в художньому варіанті – «вознеси мене». Залишилося запам’ятати, що останній склад – це самостійне слово – су, і воно має свій наголос. А ще пишеться тірамісу тільки з однією буквою “с”. В цей багатошаровий італійський десерт входить і кави, а ще сир маскарпоне, яйця, цукор і печиво савоярді. Мммм, смакота!

Бариста – це фахівець з приготування кави, який володіє мистецтвом латте-арт, кавовий сомельє. Слово це чоловічого роду і не змінюється. Таким чином і про чоловіка і про жінку правильно говорити: Він/Вона чудовий бариста.

Кава. Ми не можемо не згадати. Він як завжди був, так і досі – чоловічого роду, особливо в літературі. Але в розмовній мові допускається вживати слово “кава” як іменник середнього роду. Правда, краще все-таки цього не робити.

Прочитавши цей невеликий кавовий лікнеп, сміливо вирушайте в кав’ярню і замовте кава-лАтте, а до нього чудовий тірамісу. Покуштувавши італійської кухні, вам напевно захочеться приготувати що-небудь подібне будинку. А без чого не уявляє їжу жоден італієць? Звичайно ж без оливкової олії. Купити оливкову олію в Москві зараз не складно. Готуйте в своє задоволення!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.