Як правильно приготувати каву по-східному, і в чому його незбагненна магія

Як правильно приготувати каву по-східному, і в чому його незбагненна магія

Як правильно приготувати каву по східному, і в чому його незбагненна магіяСхід – справа тонка у всьому, починаючи з деталей побуту, і закінчуючи чином думок. Пісні, танці, поезія, архітектура, особи східних красунь і чарівність природи Сходу… Пряні аромати кухні, екзотичні солодощі і, звичайно ж, запах кави – все це частини, разом складові картину таємничої витонченості, пов’язаної з східними країнами. Кава по-східному (інша назва по-турецьки) – окремий спосіб напою, що робить його особливим. Навіть якщо ви справжній гурман, і зможете розрізнити сотні нюансів цього благородного напою, кави по-східному завжди залишиться для вас якоюсь загадкою, так як в ньому присутній незбагненна магія.

Чому ж напій набуває чарівні нотки? Для його приготування використовується дуже тонкий, ніжний помел. Це пояснює бархатистість і глибину смаку. Середня солодкість допомагає розпізнати тонкі відтінки, не перебиваючи їх зайвої гіркотою або приторностью. З спецій використовуються кардамон, аніс, кориця – всі ці прянощі об’єднує багатство і витонченість аромату. Як приготувати каву з кардамоном можна подивитися в цій статті.

Зручно, що напій подають без цукру, так як він вже міститься в ньому. Тут можна відзначити деякі відмінності між європейським способом і східної кавовій трапезою. Як відомо, глибокі культурні відмінності виражаються навіть у таких повсякденних речах, як прийняття напоїв і застільні бесіди.

Так от, в Європі прийнято підкреслювати особисті уподобання людини, підготовлюваного до вживання напою. Тому всі доповнення – цукор, вершки, спеції – пропонують в окремих ємностях, щоб кожен зміг сам дозувати їх для себе, керуючись власним смаком.

А кава по-східному варять для всіх, подають вже готовим до вживання. У підсумку присутні за столом будуть об’єднані загальним, єдиним смаком, і в цьому – вся суть східного прагнення до єднання, відмови від особистого «Я» на користь колективного «Ми».

Навіть якщо такий тип сприйняття себе та оточуючих вам незвичний, варто подумати про те, щоб відчути його за чашкою божественного напою, в колі улюблених друзів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.