Як правильно пити каву

Кофеїн це найпоширеніший у світі стимулятор мозку, однак, небагато знають, як правильно пити каву, щоб отримати з нього максимальну користь. Існує кілька рекомендацій, які допоможуть вам оптимально зарядитися без шкоди для здоров’я.

Як правильно пити каву

Порада №1

Пийте каву часто, але невеликими порціями. Оптимальною дозою для мозку вважається 20-200 мг/годину – стільки необхідно для посилення функцій мозку. Для кращого розуміння: 20 мг рівні дозі кави на кінчику чайної ложки, а 200 мг – це 1/5 ложки. Були проведені дослідження, які показали, що вживання 3 мг на 1 кг ваги тіла дозволяє підтримувати організм у стані підвищеної бадьорості.

Порада №2

Поки ви «заряджені» кофеїном спробуйте «підіграти» своїм когнітивним можливостям. Справа в тому, що кофеїн може підвищити швидкість виконуваної вами роботи, поліпшити можливість діставати з пам’яті потрібні відомості і усунути неуважність уваги. Проте він навряд чи допоможе вам посилити більш складні когнітивні функції, а декому може навіть нашкодити. Таким чином, виходить, що кава зніме частину симптомів втоми, але не варто на нього сподіватися при виконанні складних завдань.

Порада №3

Подыграйте ефекту впливу кофеїну. Самі ефекти кофеїну можна мінімізувати і максимізувати, в залежності від того, що на даний момент ще міститься у вашому організмі крім кофеїну. Корисний вплив кофеїну можна поглибити за рахунок вживання кави з додаванням цукру. Наприклад, проведення аналітичного дослідження показало, що ефективність кофеиново-глюкозного коктейлю при впливі на когнітивні функції набагато вище, чим кожне з цих речовин окремо.

Кофеїнові ефекти можна послабити екстрактами зеленого чаю, проте в деяких інших дослідженнях був він здобув протилежний ефект: зелений чай здатний підсилити корисний вплив кофеїну, що можна було спостерігати при виконанні ряду тестів. Тому ви можете самі провести експерименти і дізнатися, з чим краще вживати каву.

Порада №4

Знайте міру, коли можна випити досить кави і коли варто зупинитися. В залежності від того, як ви будете пити каву у вас або розвинеться звикання до кофеїну, або навпаки ви потрапите в залежність і почнете страждати від синдрому припинення прийому кофеїну. Тому важливо знайти свою золоту середину і пити каву правильно і в свій час.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.