Як правильно пити каву Еспрессо

Еспресо це найвідоміший і найпопулярніший напій у світі серед кавових напоїв. Еспресо готують за допомогою фільтра з кавою і гарячої води. Воду нагрівають до 90 градусів, після чого під тиском пропускають через підготовлений фільтр, який представляє собою сіточку з покладеними попередньо помолотыми зернами кави.

Найчастіше цей напій зустрічається на столах жителів на півдні Європи, оскільки там вживання цього напою дуже популярно. Але це зовсім не означає, що в інших країнах шанувальники кави воліють інші види напою, а еспресо упускають з виду. Навпаки, еспресо популярний абсолютно скрізь.

Як правильно пити каву Еспрессо

Особливості напою

Як ви розумієте, еспресо називають спосіб приготування кави, а не окремий його сорт. При цьому потрібно відзначити, що найчастіше еспресо готують з мелених зерен арабіки і в рідкісних випадках робусти.

Калорійність напою

Коли мова йде про калорійності, слід розуміти, що його енергетична цінність залежить від добавок в чашці з кавою: молока, вершків, цукру. Самі по собі зерна кави і вода не мають майже ніякої енергетичної цінності. Виходить, що калорійність еспресо складається з калорійності зерен плюс калорійність води, що разом дає 2-3 ккал.

Як правильно подавати еспресо?

Еспресо подають таким чином, щоб гість почав пити цей кавовий напій через 2-3 хвилини після приготування. Посуд для кави еспрессо повинна бути заздалегідь підігріта приблизно до 40 градусів і мати товсті стінки, щоб кава або остигав дуже повільно, або не остигав взагалі.

Еспресо і добавки

Якщо ваш еспресо приготований за всіма правилами і канонами, то він абсолютно точно не потребує добавках і є самодостатнім напоєм. Точно так само, як любителі вина намагаються відчути всі тонкощі напою, ви спробуйте відчути весь прекрасний аромат і приємний смак кави. Не потрібно забивати смак кави вершками, цукром та іншими добавками, це має сенс зробити тільки коли еспресо приготований неправильно.

Як правильно пити еспрессо?

Правильно випити еспресо означає швидко випити еспресо. Сама назва напою з італійської мови перекладається, як «швидко». Взагалі назва напою походить з-за швидкого приготування, щось на зразок шот-дрінк, тільки в якості кави. Пити еспрессо необхідно через кілька хвилин після приготування, але не пізніше, оскільки тоді кава вже втратить свої смакові якості.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.