Як правильно пити каву

Для того щоб в повній мірі отримати задоволення і користь від вашого улюбленого напою, необхідно знати як правильно пити каву. У даній статті ми наведемо рекомендації від професійних бариста і дієтологів, дотримання яких дозволить насолодитися цим чудовим напоєм.

Зміст:

  • Скільки кави можна випити в день
  • Як правильно приготувати каву
  • З чим краще пити каву
  • З цим читають:

до змісту ↑

Скільки кави можна випити в день

Підбадьорливий ефект ароматного напою обумовлений вмістом у ньому біоактивної речовини кофеїну. І це значить, що як і будь-яка подібна активна речовина, його споживання не повинно перевищувати певні норми, інакше замість користі можна отримати передозування кофеїну, що виражається у вигляді знервованості, безсоння, серцебитті, розладі травлення. Як мовиться, все хороше має бути в міру. Так скільки кави можна пити в день?

За рекомендаціями лікарів, оптимальною нормою для здорового і не має протипоказання до кофеїну людини, є 3 кавові чашки напою в день, приготованого з мелених зерен. Розчинна кава ніяк не можна розглядати як корисний напій з-за високого вмісту в ньому кофеїну і штучних добавок. Допускається випити чашку розчинної кави, якщо необхідно терміново підбадьоритися, але від вживання його на постійній основі краще утриматися. Тобто 3 чашечки правильно приготовленого натуральної кави протягом дня принесуть не тільки задоволення, але і користь організму.

до змісту ↑

Як правильно приготувати каву

Способів приготування існує декілька. Найпоширеніші способи – це кава, заварена в турці, в кавоварці і френч-пресі. З допомогою цих пристроїв можна заварити каву по безлічі рецептів, але є одне правило, застосовне до будь-якого з них. Правильно приготований кави може вважатися тільки той кави, який вариться з свіжомелених зерен і він повинен бути гарячим. Тільки в цьому випадку ви отримаєте задоволення і користь від улюбленого напою.

до змісту ↑

З чим краще пити каву

Вважається, що кава правильніше вживати без цукру, до того ж цукор додає не потрібні калорії, але це звичайно справа смаку. Взагалі, найчастіше каву п’ють з додаванням різних інгредієнтів і найпопулярніші з них – це цукор, молоко або вершки, трохи алкоголю, прянощі. До чашечки ароматної кави можна подати солодощі, морозиво, легке печиво.

І найголовніше – пити каву потрібно свіжим і гарячим, невеликими ковтками, що дозволить повністю оцінити всю глибину смаку і аромату цього стародавнього напою.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.