Як очистити кавоварку від накипу. Видалення накипу в кавомашині

Все більше цінителів кави віддають перевагу побутовим кофемашинам. Використання такого агрегату передбачає дотримання правил експлуатації і знання, як очистити кавоварку від накипу. Видалення накипу в кавомашині – регулярна процедура, так що вам доведеться вивчити всі нюанси.

Як очистити кавоварку від накипу. Видалення накипу в кавомашині

Утворення накипу

У процесі приготування кави еспресо в кавомашині під високим тиском пропускається пара через мелену каву. При цьому кипляча вода подається по спеціальному каналу. Тому навіть при використанні кип’яченою або відфільтрованої води, через час все одно утворюється накип. Вона почне накопичуватися в бойлері і може забити канал для подачі пари.

Таким чином, періодична очистка кавоварки послужить відмінною профілактикою утворення накипу. Крім того, очищення вимагає холдер з резервуаром для мелених кавових зерен, робоча група (від залишків кави) і капучинатор (від залишків молока).

Чистка кавомашини від накипу

Процедура очищення кавоварки пожробно описана в інструкції з експлуатації. Однак, існує загальна схема і принципи очищення. Для видалення утвореного осаду слід застосовувати спеціальні засоби. Як правило, виробники кавових машин випускають свої кошти від накипу, які бувають у вигляді спеціальних таблеток або миючих рідин.

При очищенні кавоварки рекомендується застосовувати все ж оригінальне чистячий засіб, не намагайтеся заощадити і спробувати провести чистку кавоварки лимонною кислотою або оцтом. Кофемашина – більш делікатне і складний пристрій, ніж електрочайник, тому підручні засоби тут не актуальні і на користь не підуть.

Перед додаванням декальцинатора обов’язково вийміть з резервуара для води фільтр, якщо він є у вашій кавомашині. Дуже часто в кавоварках встановлена сервісна програма автоочищення, яку запускають після додавання миючого засобу. Цикл виконання переривати не можна, як і вимикати апарат.

Коли програма закінчить очищення потрібно приготувати 2-4 чашки кави, але не пити їх. Це необхідно для того, щоб миючий засіб повністю видалити з внутрішнього робочого контуру кавомашини.

Очищення холдера

Для чищення холдера вам потрібно витягти з групи ріжок і викруткою відкрити його. Коричневий наліт на дні і стінках деталі видаляється жорсткої стороною губки, потім ріжок обполіскується гарячою водою. Тут забороняється застосовувати миючий засіб, так як воно може погіршити смак і аромат кави.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.