Як купити хороший кави в зернах

Що мається на увазі під поняттям «добра кава»? В першу чергу – це м’який смак і насичений аромат свіжо приготованого напою з тільки що меленого кавового зерна. На ці якості впливає сорт кави і якість зерен. В світі існує три основні сорти кави – це арабіка, робуста і ліберіка. Саме арабіка володіє м’яким смаком і чудовим ароматом. На каву з арабіки доводиться переважний відсоток споживання в світі, на відміну від робусти і ліберіки, які переважно використовуються в купажах і для виробництва розчинного напою.

Виходячи з цього, ми вже маємо перший критерій при покупці якісної кави – купувати каву слід саме зерна сорти арабіки. На що ще звернути увагу при виборі і придбати дійсно хороший кави?

Основні критерії вибору якісного зернової кави

Реалії такі, що сьогодні купити каву хорошої якості можна тільки в спеціалізованих магазинах і закладах. Це може бути кав’ярня, в якій продають на вагу зернової кави свіжої обжарювання, кавово-чайний бутік або навіть інтернет-магазин з доставкою.

При купівлі зернової кави на вагу, арабіку можна відрізнити від інших сортів формою зерен. Вони довгасті, розміром приблизно 10-15 мм. Зерна робусти мають більш округлий вигляд і менше розміром. Обов’язково потрібно звернути увагу на якість зерен, вони не повинні бути з тріщинами і сколами. Наявність подібних дефектів означає погане зберігання і транспортування продукту, що негативно позначиться на смакових і ароматичних якості кави.

Купуючи запаковані зерна, слід вибирати вакуумну упаковку зі спеціальним клапаном, призначеним для відводу скупчується вуглекислого газу під час зберігання.

Як купити хороший кави в зернах

Наявність клапана означає, що кава упакували відразу після обжарювання, і він зберіг всі свої властивості. Кавові зерна при правильній упаковці можуть зберігатися до трьох років. Звертайте увагу на термін придатності, дату і ступінь обжарювання. Все це має бути зазначено на упаковці.

І ще один важливий критерій при виборі – вартість дійсно хорошої кави досить висока, оскільки відповідальний виробник не буде економити в коштах на переробку та зберігання свого продукту і намагається, щоб кава дійшов до покупця в повній своїй красі.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.