Як кавове дерево росте, скільки можна зібрати врожаїв кави за один сезон і як пахнуть квіти кави

Як кавове дерево росте, скільки можна зібрати врожаїв кави за один сезон і як пахнуть квіти кави

Як кавове дерево росте, скільки можна зібрати врожаїв кави за один сезон і як пахнуть квіти кавиКавові зерна – це кісточки ягід, тобто насіння кавових дерев. Потрапивши в грунт кавовий “боб” дає паросток з двома ніжними листочками. Цей молодий пагін необхідно пересадити в окремий горщик і помістити в розплідник, де протягом року за крихким рослиною будуть ретельно доглядати. Коли юне деревце досить зміцніє і стане менш залежним від зовнішнього середовища, його пересаджують назад в грунт.

Перші 3-4 роки кавове дерево не дає плодів, але вимагає постійної уваги. Його необхідно поливати, підрізати, підгодовувати, обприскувати. Через 4-6 років з’являються перші ягоди, і протягом наступних 20 років з дерева можна зібрати повноцінний урожай. Причому за сезон може бути не один, а два врожаї.

Кавові дерева цвітуть і плодоносять одночасно. На одній гілці можуть висіти і красиві біло-кремові квіти, і ще зелені ягоди, і стиглі темно-червоні плоди. Тому процес збору врожаю повинен відбуватися вручну. Для зручності збору деревам не дають рости вище 4 метрів. Лише в Бразилії величезні площі плантацій змушують вдаватися до машинної обробці. Квіти кави живуть кілька днів і мають тонкий аромат жасмину, а процес дозрівання ягід займає від 6 до 11 місяців, за які плід змінює забарвлення від зеленого до темно-малиновою через жовтий і червоний відтінки. Дозрілі кавові ягоди ростуть гронами і нагадують вишню. В одній ягідці, як правило, “сидить” по два зернятка.

Виявляється для вирощування кавового дерева потрібно докласти не мало зусиль, але це дасть свої плоди і не один, а навіть два рази в рік. Так, і якщо ти граєш в покер бонус при реєстрації отримати дуже приємно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.