Як часто можна пити каву

Багато кавомани п’ють цей ароматний напій не тільки на завтра, а також і протягом дня, але як часто можна пити каву без шкоди для здоров’я? Поціновувачі цього ароматного напою не завжди знають, яким чином кава може вплинути на організм при вживання у збільшеній кількості.

Як часто можна пити каву

Допустима норма кави

Наукові дослідники встановили, що допустима норма вживання кофеїну на добу не може перевищувати 300 мг. Цей показник визначений для здорового середньостатистичної людини. Беручи за основу цю кількість можна без праці розрахувати допустиму кількість кухлів. Воно може досить сильно коливатись, так як в різних марках і сортах міститься різна кількість кофеїну. Зазвичай, чим вище вартість, тим вище показник кофеїну.

Можна багато пити каву

Даний напій вживають, як правило, щоб усунути сонливість, підвищити працездатність, зігрітися або просто для отримання задоволення від особливого ароматного напою і його смаку. Він чудово справляється з кожної із всіх завдань. Однак крім вищеописаних переваг, є ще й певні побічні ефекти, які навряд чи вам сподобаються:

  • Кофеїн стимулює нервову систему, що може викликати безсоння. Саме тому на ніч пити каву не рекомендується;
  • Цей підбадьорливий напій сильно досить сильно збільшує кров’яний тиск. Тому людям, які мають якісь проблеми з серцево-судинною системою слід утриматися від його вживання;
  • Існує думка, що при щоденному вживанні кави може виникнути залежність. А надалі вже на підсвідомому рівні буде виникати бажання випити кухлик;
  • Часте вживання цього ароматного напою може спровокувати утворення нальоту на зубах. Хоч ніяких захворювань порожнини рота він не викликає;
  • Не рекомендується пити каву натщесерце. Справа в тому, що хлорогеновые кислоти, які містяться в каві, діють раздражительно на слизову шлунка, що веде до виділення соляної кислоти. Саме у зв’язку з цим багато людей, що вживають його на голодний шлунок, відчувають після нього печію.

Висновок

Все не так страшно, як могло здатися. Якщо ви не станете зловживати «напій бадьорості», то він не принесе ніякої шкоди вашому здоров’ю. Зовсім не обов’язково повністю відмовлятися від ранкової чашечки ароматної і пробуджуючого напою. Головне, що б ви для себе зрозуміли наскільки часто допустимо його пити.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.