В’єтнамський кави

В’єтнам – один з найбільших виробників сорти кави робуста, який використовується у виробництві недорогої розчинної кави. Крім робусти тут вирощують каву арабіку. У цій країні вироблятися як дешевий, так і дорогої кави. Наприклад, кава кулі – елітний і дорогий сорт, який славиться своїм багатим ароматом, широким смаковими діапазоном і довгим післясмаком. Він виробляється у невеликій кількості тільки в одній провінції Дак Лак. Для виготовлення кави кулі використовують вручну відібрані зерна арабіки та робусти. Крім того, В’єтнам є великим виробником такого ексклюзивного кави, як Kopi Luwak (Копі Лювак), який тут називають «Phe Chon». Його дорожнеча пояснюється тим, що в його виробництві беруть участь звірята віверри – найбільші поціновувачі кави у тваринному світі.

Вєтнамський кави

Вони поїдають кращі плоди кавового дерева, зерна ферментують в їх шлунково-кишковому тракті та з фекаліями виходять назовні. Працівники плантацій збирають ці зерна і роблять з них каву, володіє багатим смаком, з деяким шоколадним присмаком. Вартість 1 кг зерен кави Phe Chon може доходити до 500$.

Завдяки своєму географічному положенню, В’єтнам володіє ідеальними кліматичними якостями для вирощування кави. Вологий і сонячний клімат сприяв появі великої кількості кавових плантацій, особливо в гірській місцевості. Центром виробництва кави є провінція Дак Лак на висоті 1500 метрів над рівнем моря.

В’єтнамський кави по своїм смаковим і ароматичним якостям вважається одним з кращих в світі. Він володіє збалансованим ароматом і чудовим смаковим букетом.

Кави у В’єтнамі став національним напоєм, хоча у в’єтнамській кухні він з’явився недавно. Що цікаво, кава тут ніколи не варять в кавнику або турці. Мелену каву насипають у спеціальний фільтр, притискають пресом, ставлять на чашку і заливають окропом.

Вєтнамський кави

Через отвори в фільтрі напій повільно капає в чашку. Взагалі, приготування і вживання кави у В’єтнамі процес повільний, більше нагадує якийсь ритуал.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.